Профтехосвіта
  • slides
  • slides
  • slides
  • slides

Місто в якому навчаюсь

Місто Жовківського району Львівської області; розташоване на східних узбіччях Розточчя  над р. Ратою. Розташоване біля Західного кордону України. Одне з найстаріших міст України. Сучасна територія міста Рави-Руської становить 850 га. Населення 8159 чоловік.
Місто має змішане планування: в центральній частині променеве, а на передмістях — прямокутне. Загальна довжина вулиць становить 27 км, у тому числі магістральних — 10 км. Середня ширина вулиць 5 — 6 м. Центральна міська площа з ратушею внаслідок Другої світової віїни була зруйнована. Нині центром вважається перехрестя вулиць Львівської, Грушевського та Коновальця. Місто не гамірне, наскільки дозволяє його транзитне розташування, невелике, що і робить його дуже затишним.
Близько дев’яти століть відділяє сьогоднішній день від того часу, коли в місті Раві-Руській виникли перші поселення. Вперше в документах Рава-Руська згадується в XV столітті. Відомо, що белзький і мазовецький князь Владислав у 1455 році невеликий населений пункт на річці Рата назвав іменем свого володіння на Мазовецькій землі — Равою.  Більшого значення набула Рава-Руська в XVII столітті. Цьому сприяло те, що через неї проходив торговельний шлях зі Сходу на Захід. У місті розвивалися різні ремесла і торгівля, в чому були зацікавлені не тільки місцева шляхта і міська верхівка, але й польський король. У 1622 році місту були надані привілеї на проведення щорічних ярмарків.  Рава-Руська була центром важливих міжнародних подій XVII — XVIII століть. Значне пожвавлення в розвитку міста спостерігається у зв’язку з будівництвом залізничних шляхів Сокаль-Ярослав та Львів-Белзець, що були прокладені через Раву-Руську і відкриті 1887 р.

До 1991 року в Раві-Руській працювало понад 60 підприємств та установ, які забезпечували по¬над п’ять тисяч робочих місць для мешканців міста та довколишніх сіл. На даний момент у місті успішно працюють такі підприємства як  «Рава-Руський шпало¬просочувальний завод» та «Рава-Руське лісове госпо¬дарство», спитрзавод,  три дошкільні заклади, 4 середні школи, професійний ліцей, лікарня, поліклініка, митниця тощо. Ще з XVII століття Рава-Руська мала славу торговельного центру, веде жваву торгівлю і зараз. Тут працюють щоденні рин¬ки та «великий» суботній базар, який по праву можна назвати міжнародним, адже його постійними і числен¬ними клієнтами є громадяни сусідньої Польщі, далеких Білорусі та Литви.
Багато  працівників вище перерахованих закладів становлять випускники Рава-Руського професійного ліцею.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Профтехосвіта

АДРЕСА ЛІЦЕЮ:
80316 м. Рава-Руська,
вул. 1-го Листопада, 6
Тел: 43-149
Email: rrlicey@ukr.net