Профтехосвіта
  • slides
  • slides
  • slides
  • slides

МУЛЯР – це серйозна і шанована професія, яка вимагає від людини повної самовіддачі й організованості.

З тих незапам’ятних часів, коли людина вперше навчився, обпалюючи глину, робити з неї цеглу, з’явилася професія муляра. Пройшли не століття, а тисячоліття, а муляр як будував, так і продовжує будувати надійні, довговічні і міцні споруди. І буде ще стільки будувати, скільки жити людству. Ось вже де вічна професія!

Про те, що муляр зводить житло, знають усі. Але під його рук народжуються не тільки всілякі будівлі і споруди, необхідні для повсякденного життя, а й шедеври зодчества, храми, палаци та башти. А знамениті фортеці, які забезпечували охорону від ворога багато століть – все це створювали душа і руки простого каменяра.

Муляр – це один з різновидів будівельних спеціальностей, професіонал, який зводить будівлі, різні інженерні споруди з матеріалів, як природних, так і штучних. Основний вид діяльності муляра включає в себе кладку з цегли. Цегла для різних потреб буває дуже різним, його розміри можуть бути від сигаретної пачки до півколеса легкового автомобіля, а відповідно, і вага – від сотень грамів до п’ятдесяти кілограмів.

Всі кладочні операції проводяться, як правило, вручну, муляр користується тільки допомогою інструментів і пристосувань. Ось де справді зустрічаєш підтвердження висловом «ручна робота». Крім того, що муляр повинен розбиратися у видах і властивостях цегли, знати призначення всіх своїх інструментів і вміти ними користуватися, йому необхідно вільно орієнтуватися в ще одному компоненті, без якого в наш час кам’яна кладка не проводиться.

Кожну штуку цеглини каменяр укладає на розчин. А вже які вони бувають різні – і за складом, і за консистенцією, і літні, і зимові, і безліч спеціальних – для різних видів кладки. І кожен з них повинен бути знайомий мулярові за своїми властивостями, він не може розгубитися і почекати, роздумуючи, коли, яким і як потрібно користуватися. Тому що розчин попросту «схопиться», «застигне» або затвердіє.

Так само муляр повинен знати основні технології, застосовувані для різних споруд, способи кладки специфічних ділянок, а також відповідні їм норми і правила для якісного виконання свого завдання. Як бачимо, голова у муляра просто зобов’язана добре міркувати, тупий чоловік каменярем довго не пропрацює, його просто попросять – геть.

Робота муляра зазвичай проходить під відкритим небом, незважаючи особливо на погодні умови, будь то дощ, снігопад, вітер, холод чи спека. Так що відмінне фізичне здоров’я – умова для нього важливе. Ну і без фізичної сили і витривалості муляр, як фахівець, не відбудеться. Адже найбільше навантаження випробовують у нього м’язи і суглоби рук, якщо вони слабкі, людина зазнає невдачі і не стане фахівцем.

Не менш важлива якість – розвинений окомір, тому що при всіх операціях йому потрібен постійний зоровий контроль над ходом і правильністю виробленої роботи. Виправити потім, не руйнуючи, буде вже неможливо. За допомогою окоміру муляр оцінює цілісність цегли, вибір потрібної поверхні при облицювальних роботах, рівність цегляної кладки в цілому. А виведення кутів споруд, а зведення веж, градирень і труб – о, тут працюють виключно майстри від природи, з окомір від Бога.

До того ж, робота муляра вимагає посиленої уваги, концентрації і швидкої реакції на змінні умови під час роботи. Також важливо мулярові мати нормальний зір і слух, а хороший вестибулярний апарат – просто необхідний для робіт, вироблюваних на висоті. Адже працювати доводиться не тільки на огороджених лісах, що аж ніяк не додає бажання похитнутися і впасти, але і на вузьких «козлах», навіть укладати цеглу, перебуваючи на корточках на дійсно вузькій стіні. За всіма параметрами виходить, що муляр – це фактично той же льотчик, тільки мета у нього зворотна – не полетіти.

Навчитися професії муляра можна в різних профільних професійно-технічних училищах, але відшліфувати свою майстерність до рівня тих лічених фахівців, які ложат труби і церкви можна у Рава-Руському  професійному ліцеї . А якщо з’явиться бажання, освіту можна продовжити в середніх або вищих навчальних закладах.

Каменяр – це серйозна і шанована професія, яка вимагає від людини повної самовіддачі й організованості. Від того, який будинок побудує муляр, наскільки якісно він складе стіни, залежить і довговічність будівлі, і мікроклімат у внутрішніх приміщеннях. Звідси – затишок і комфортність проживання в будинку, а значить, і здоров’я його жителів.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Профтехосвіта

АДРЕСА ЛІЦЕЮ:
80316 м. Рава-Руська,
вул. 1-го Листопада, 6
Тел: 43-149
Email: rrlicey@ukr.net