Профтехосвіта
  • slides
  • slides
  • slides
  • slides

Кріплення ГКЛ до пристінного каркасу

Гр. №21  Штукатур, монтажник гіпсокартонних конструкцій, маляр

Урок виробничого навчання

ТЕМА УРОКУ: Кріплення ГКЛ до пристінного каркасу

Облицювання стін гіпсокартоном може проводитися по металевому каркасі або з використанням монтажного клею. Обидва способи є в повній мірі технологічними і з успіхом застосовуються в приміщеннях будь-якого призначення. Якщо основа не має великих перепадів рівня і в ній можна зробити штроби для прокладки комунікацій – тоді швидше і економічніше кріпити гіпсокартон на клею. Але іноді приклеювання неможливо використовувати, і доводиться збирати каркаси. Металева підсистема незамінна, якщо:

– необхідно приховати проводку, труби, технічні канали, які з якихось причин – — можуть проводитися тільки поверх основи;

– якщо стіни дуже нерівні, або необхідно відновити прямокутність приміщення;

потрібно виконати додаткове утеплення чи звукоізоляцію.

Порядок зашивання стін гіпсокартоном

Роботи з гіпсокартоном  необхідно проводити після виконання основних загальнобудівельних робіт і операцій, пов’язаних з істотним підвищенням вологості і різкою зміною температури в приміщеннях – заливання стяжок, штукатурки, заміни віконних блоків.

Найбільш раціонально виконувати облицювання стін кімнати по черзі: спочатку збирається каркас і обшивається гіпсокартоном одна площина, потім починається робота над каркасом суміжної стіни, після завершення – приступають до наступної поверхні. Це продиктовано технологічними вимогами, за якими формується внутрішній і зовнішній кут з гіпсокартону.

Зашивання каркасу

Для фінішного облицювання каркасу застосовується гіпсокартон загального призначення або вологостійкий гіпсокартон. Довжина листів буває від 2 до 4 метрів, ширина – від 0,6 до 1,2 м.

Листи приставляються до каркасу, під кожен необхідно тимчасово підкласти жорстку прокладку, щоб між підлогою та облицюванням залишалось близько 10 мм, таку ж відстань залишають і під стелею. Край повинен проходити чітко по центру стійки ЦД, коротка сторона – по осі перемичок.Між сусідніми панелями необхідно залишати відстань близько одного міліметра.

Гіпсокартон закріплюється на металевій підсистемі за допомогою саморізів по металу довжиною 25 мм. Якщо обшивка одношарова, то крок саморізів повинен дорівнювати 250 мм. На тонких краях самонарізні гвинти необхідно розташовувати в 10 міліметрах від кромки, на обрізних краях – близько 15 мм. Між саморізами сусідніх листів необхідно робити розбіг в 50 мм.

Якщо обшивка ведеться в два шари, то крок саморізів на першому з них становить 50-70 см, а лицьового – 25 см. Гвинти для монтажу другого шару повинні бути довжиною 35 мм. Листи обох шарів необхідно стикувати на різних профілях, розводять не менше ніж на 400 мм і горизонтальні шви.

https://drive.google.com/file/d/1fKHmd6snyqp9Q6_3xKNrYfFYhlUHR4mo/view?usp=sharing

Щоб чітко потрапляти гвинтами в профілі, які розташовуються за листом, багато майстрів воліють зробити на панелі додаткову вертикальну розмітку.

Під час обшивки важливо, щоб гвинти входили в гіпсокартон під прямим кутом. Саморіз слід втиснути в лист так, щоб він не прорвав картон, але його головка опинилася втопленою в площині.

Після того як листи зафіксовані, горизонтальні шви з прямою кромкою слід розшити на глибину близько 8-9 мм (рекомендації виробників – 2/3 товщини листа, 22 градуса) і ширину до 10-12 мм. Така фаска необхідна для заповнення стику шпаклівкою. 

https://drive.google.com/file/d/1vME9EgRcCQ_fNtgikp9hSt7YFwRg3bDw/view?usp=sharing
Влаштування примикань

Внутрішній кут в кімнаті може формуватися тільки після фінішної обшивки однієї зі стін. Нагадуємо, що в зоні внутрішнього кута ми встановлюємо заставні елементи – це може бути або вертикальна стійка, засунута в бічну УД, або драбинка з коротких горизонтальних ЦД, набрана за принципом перемичок.

Завдання цих елементів – забезпечити надійне кріплення бічних УД-профілів нової оброблюваної площини до облицьованої стіни (саморізи повинні потрапляти в метал).Зовнішній кут формується дуже просто. УД профіль на підлозі і на стіні випускається за кут до точки перетину.

Майстер в/н                 Шарко Л.Л., Лелик М.Є.


Коментарі закриті.

Профтехосвіта

АДРЕСА ЛІЦЕЮ:
80316 м. Рава-Руська,
вул. 1-го Листопада, 6
Тел: 43-149
Email: rrlicey@ukr.net