Профтехосвіта
  • slides
  • slides
  • slides
  • slides

Кладка простих стін

Гр. №01 Муляр, штукатур

Тема уроку:  Кладка простих стін завтовшки в 1,5 цеглину за однорядною системою

Організація робочого місця та правила безпеки праці привиконанні роботи.

Робоче місце муляра при кладці стіни включає ділянку стіни, що зводиться і частину прилягаючої до неї площі, в межах якої розміщують матеріали, пристрої, інструмент і пересувається сам муляр. В майстерні робоче місце ми ділимо на дві зони: 1 зона робоча – вільна смуга уздовж кладки, на якій працює муляр; 2 зона матеріалів – на якій розміщують цеглу, розчин, інструмент і деталі, що закладаються в кладку в міру її зведення. Кладку стіни ви будете виконувати за допомогою: кельми, молоточка – кайла, будівельного рівня, виска, правила, рулетки, розчинової лопати, цегляну кладку будете виконувати вапняним розчином.
https://drive.google.com/file/d/1DySWNMS-AqjFo5D080TRyGf574uSZ0-D/view?usp=sharing

Інструменти і пристрої треба використовувати відповідно до їх призначення і стежити, щоб вони були у справному стані. Інструменти треба правильно і міцно насаджувати на ручки. Робочі поверхні інструментів мають бути рівними, без задирок, пошкоджені або деформовані інструменти використовувати не можна.

Працювати муляр повинен у рукавицях або напальниках , які захищають шкіру від пошерхості. При рубанні цегли молоточком – кайлом треба користуватись захисними окулярами.

5. Пояснення нового матеріалу та показ прийомів кладки, самоконтролю.

Сьогодні на уроці ми будемо відпрацьовувати прийоми мурування простих стін завтовшки в 1,5 цегли за однорядною системою перев’язування швів.

Перед тим, як розпочати цегляну кладку приготуємо розчин (практичний показ майстра виробничого навчання ), та перевіримо рівність основи: (фундаменту, стіни, тощо), при виявленні дефектів поверхні, усуваємо їх: видалення виступів, зароблення впадин розчином, усунення бруду. Приготувавши основу, розпочинаємо кладку стіни.

На підготовлену основу розстилаємо розчин;Постіль завтовшки 20-25 мм, що забезпечує задану товщину горизонтального шва 12мм.

  • Укладаємо перший ряд стіни, розпочинаючи з викладання вертикального обмеження, яке розпочинаємо викладати з трьох тричверток, укладених в повздовжньому напрямі стіни, далі з цілої цегли;

  • Виклавши перший ряд, перевіряємо його рівність контрольно – вимірювальним інструментом, будівельним рівнем горизонтальність та вертикальність кладки, правилом рівність стіни;

  • Другий ряд розпочинаємо викладати, теж з вертикального обмеження і знову з двох тричверток , але тепер їх кладуть у поперечному напрямі стіни, далі кладку продовжують цілою цеглою витримуючи перев’язку швів, та користуючись будівельним рівнем, правилом і виском при кладці кожного ряду стіни.

  • Третій ряд викладаємо, як перший, а четвертий, як другий, вертикальність кладки краще перевіряти виском, горизонтальність будівельним рівнем та правилом, товщину цегляної кладки рулеткою або складним метром.

Майстер в/н    Заричнєв В.В.

Тема уроку: Кладка кутів завтовшки в 1 цеглину за однорядною системою  

Організація робочого місця та правила безпеки праці привиконанні роботи.

Приступаю до виконання прийомів кладки кутів в 1 цеглину Організовую робоче місце, яке відповідає вимогам.

З точністю викладаю перший ряд зовнішньої версти тичковою цеглою, а другий ложковою, з ретельним поясненням.

Викладання кута я виконую в такій послідовності. Перший ряд тичковий, від стіни прямого кута починаю від зовнішньої поверхні двома трьох чвертками. Другий ряд зовнішньої версти викладають ложками. Для дотримання перев’язки швів у внутрішні версти в забутку^ вкладаю четвертинки цегли. Приділяю увагу товщині вертикальних і горизонтальних швів. Постійно перевіряю вертикальність і горизонтальність цегляної кладки.

Звертаю увагу на економію матеріалу, дотримання правил охорони праці, на справність/ інструменту, риштувань та організацію робочих місць.

Всі ручні інструменти і пристрої повинні бути у справному стані і відповідати характеру і вимогам виконуваної роботи.

Інструменти необхідно правильно і міцно насаджувати на ручки, їх робочі поверхні повинні бути    рівними,    без    задирок.    Пошкоджені    або    деформовані    інструменти    треба вибраковувати. При перенесенні гострих предметів і інструментів їх вістря повинно бути захищене накладками або чохлами;  під час роботи  не можна  повертати інструментиі вістрям до себе; класти їх треба так, щоб вони не могли впасти.

При виконанні робіт муляр повинен бути одягнутий у спеціальний комбінезон і мати рукавиці.

Рекомендується під час кладки користуватися гумовими напальчниками. Для захисту пальців рук мулярі часто застосовують другий спосіб – обгортають перший і половину другого суглоба пальців лівої руки ізоляційною стрічкою.

Виконуючи цегляну кладку, муляр не повинен ставати на стіну, а працювати тільки з підмосток чи настилу риштувань. Працюючи на стіні (стояти на внутрішній версті) можна в тому випадку, якщо товщина стіни дорівнює трьом цеглинам і більше; при цьому слід обов’язково застосовувати запобіжні пояси і прив’язуватись до стійких конструкцій.

Знайомлю учнів з інструкційною картою, її вивчення та призначення..

Тема уроку:  Цегляне мурування стін та кутів товщиною 1,0 – 1,5  цеглини за однорядною системою перев»язування швів

Сьогодні на уроці в/н ми будемо мурувати кути і стіни товщиною 1,0 – 1,5 цеглини за однорядною системою перев’язування швів.

–         Розказую і показую прийоми:

Кладку починаєм  із закріплення кутових проміжних порядівок. Їх установлюєм по периметру стін. Вивіряєм за допомогою виска і рівня, при цьому щоб засічки для кожного ряду на всіх порядівках були в одній горизонтальній площині. Порядівки розташовуємо в кутах, а також на прямих ділянках стін на відстані 10…15 м одна від одної. Після закріплення і вивіряння порядівок викладаємо в кутах і на межі споруджуваної ділянки -маяки.

Прямі кути із застосуванням трихчверток: перший ряд одної із стін, який складає прямий кут, доводимо до зовнішньої поверхні другої стіни: перший ряд другої стіни приєднуємо до першого ряду першої стіни. Другий ряд – навпаки. Тому ложкові ряди одної стіни виходять тичками на лицьову поверхню другої стіни. Стіна, яка проходить до лицьової поверхні другої стіни, буде закінчуватись тричвертками.

Прямі кути із застосуванням чверток. Перший поперечиковий ряд кожної із стін, що сполучає під прямим кутом, починаєм від зовнішньої поверхні двома тричвертками. Другий ряд зовнішньої версти укладаєм ложками. Для додержання перев’язування швів у внутрішній версті в забутку укладають чвертки цегли.

Далі кріпим шнур – при чому до порядівок; за допомогою причальної скоби, біля маяків за допомогою цвяхів, які закріплюють у швах кладки. При укладанні зовнішніх верст шнур-причалку встановлюємо для кожного ряду, натягуючи його на рівні верху укладуваного ряду з відступом від вертикальної площини кладки на 3…4 мм.

Розкладаємо цеглу на стіни.

Розстилаємо розчин і розрівнюємо його на постелі: при муруванні тичкових рядів зовнішньої  і версти розчин розстеляють грядкою 20-25 мм (під штукатурку). Розчин розрівнюємо ребром лопатки. При муруванні ложкових рядів зовнішньої версти розчин розстеляємо грядкою завширшки 100-110 мм і товщиною 20-25 мм на відстані 25-30 мм (під штукатурку). При муруванні ложкових рядів внутрішньої версти розчин розстеляють так само, як і для зовнішньої версти, відступаючи 10-30 мм від внутрішньої грані стіни.

При муруванні стін, які мають товщину  1,5 цеглини одну версту першого ряду укладають тичками, а другу ложками. У другому ряді над ложками кладуть тички, а над тичками ложки.

Тема уроку:   Кладка стовпів  в 2х2 цеглини  за трирядною системою  перев»язування

Організація робочого місця та правила безпеки праці привиконанні роботи.

Мурування стовпів за трирядною системою перев’язування з цілої цегли виконують з додаванням  деякої кількості  половинок.  При   цьому тичкові  ряди  зводять  через  три ложкових. Оскільки стовпи і простінки навантажені більше за інші конструкції будівлі, мурувати їх в пусто шовку не дозволяється. Допускається тільки часткове заповнення вертикальних швів завглибшки 10 мм від лицьової поверхні. Беремо з ящика лопатою

Муруємо стовпи способом «впритиск». Беремо першу цеглину і вкладаємо її на розчинові постіль ложковою і тичковою гранями врівень із зовнішніми сторонами стовпа. Лівою рукою беремо наступну цеглину, а кельмою у правій руці беремо частину розчину. Захоплений кельмою розчин притискаємо до раніше покладеної цеглини, наступну цеглину притискаємо до полотна кельми, а правою рукою витягуємо кельму. Вичавлений на поверхню розчин підрізаємо кельмою. Цеглини вкладаємо у тій послідовності, яка вказана на схемі перев’язки швів. Схема 2×2.

Звівши 4 ряди мурування, перевіряємо його вертикальність виском, а горизонтальність рядів – за допомогою правила і рівня. Прямокутність стовпа по висоті перевіряють через кожні 0,5 м мурування за допомогою метра – розміри сторін. Виявлені дефекти усувають, підбиваючи цеглини молотком – кірочкою.

Правила техніки безпеки.

При веденні цегляної кладки необхідно виконувати такі правила техніки безпеки.

Всі ручні інструменти і пристрої повинні бути у справному стані і відповідати характеру і вимогам виконуваної роботи.

Інструменти необхідно правильно і міцно насаджувати на ручки, їх робочі поверхні повинні бути рівними, без задирок. Пошкоджені або деформовані інструменти треба вибраковувати. При перенесенні гострих предметів і інструментів їх вістря повинно бути .захищене накладками або чохлами; під час роботи не можна повертати інструменти вістрям до себе; класти їх треба так, щоб вони не могли впасти.

При виконанні робіт муляр повинен бути одягнутий у спеціальний комбінезон і мати рукавиці.

Виконуючи цегляну кладку, муляр не повинен ставати на стіну, а працювати тільки з підмосток чи настилу риштувань. Працюючи на стіні (стояти на внутрішній версті) можна в тому випадку, якщо товщина стіни дорівнює трьом цеглинам і більше; при цьому слід обов’язково застосовувати запобіжні пояси і прив’язуватись до стійких конструкцій.

Гр. №01 Муляр, штукатур

План уроку

виробничого навчання

Тема уроку:  Кладка простих стін з керамічних порожнистих каменів.

     Насамперед необхідно правильно організувати робоче місце.

    З керамічних порожнистих каменів мурують кути і простінки зовнішніх стін. Мурування

кутів, незалежно від товщини розпочинаю з укладанням ложком двох тричверок. Далі

обкладаємо без застосування не повномірного каменю.

Внутрішню частину стіни зводять за однорядною системою перев’язування, а облицювання за трирядною. Мурування з керамічного каменю ведеться ланкою.

Для мурування стін з порожнистих керамічних каменів застосовуємо розчин, рухливість якого відповідає зануренню конусу на 7-8см. Горизонтальні шви-12мм, вертикальні-10 мм.

План уроку

виробничого навчання

Тема уроку: Кладка кутів  в 2 цеглини по однорядній  системі перев»язування швів   

Організація робочого місця та правила безпеки праці привиконанні роботи.

Приступаємо  до виконання прийомів кладки кутів в 2 цеглини.

З точністю викладаємо  перший ряд зовнішньої версти тичковою цеглою, а другий ложковою, з ретельним поясненням.

Викладання кута  виконуємо  в такій послідовності. Перший ряд тичковий, від стіни прямого кута починаємо  від зовнішньої поверхні двома трьох чвертками. Другий ряд зовнішньої версти викладають ложками. Для дотримання перев’язки швів у внутрішні версти в забутку А вкладаємо  четвертинки цегли. Приділяємо  увагу товщині вертикальних і горизонтальних швів. Постійно перевіряємо вертикальність і горизонтальність цеглякої кладки.

Звертаємо  увагу на економію матеріалу, дотримання правил охорони праці, на справність інструменту, риштувань та організацію робочих місць.


Коментарі закриті.

Профтехосвіта

АДРЕСА ЛІЦЕЮ:
80316 м. Рава-Руська,
вул. 1-го Листопада, 6
Тел: 43-149
Email: rrlicey@ukr.net