Профтехосвіта
  • slides
  • slides
  • slides
  • slides

Вибір і формування деревини для каркасу

Гр.№21  Штукатур, монтажник гіпсокартонних конструкцій, маляр

Урок виробничого навчання

ТЕМА УРОКУ:  Вибір і формування деревини для каркасу

Для роботи з гіпсокартонними листами часто слід робити каркас. В основному він виготовляється з металевих профілів, але іноді можна застосувати екологічний матеріал – дерево. Гіпсокартон на дерев’яний каркас монтується в разі 100-відсоткової впевненості в тому, що дерево не буде деформоване від вологи і дерев’яні бруски будуть оброблені від шкідників.

Дерево має властивість змінювати свої розміри при різких перепадах температури, при підвищеній вологості повітря. При обшивці каркаса гіпсокартоном, при його фінішної обробки, каркас з дерева буде дихати повітрям, який проникає в відділ між стіною і гіпсокартоном. Тому, перш за все дерев’яний каркас під гіпсокартон монтується в приміщенні, де сухі стіни і немає вологи. Застосування дерева економить площу приміщення, це завжди було важливим пунктом. Кожна людина бажає залишити простір кімнати.

Дуже часто дерев’яний каркас ставиться в приватних дерев’яних будинках і в будинках, зроблених зі зрубу. При правильній обробці дерева, воно прослужить довгий термін.Існує метод кріплення гіпсокартону на дерев’яну стелю (стіну) без каркаса. В цьому випадку слід враховувати ряд фактів:

– Якість дерева.

– Вологість приміщення.

– Обробка дерева.

Дерево «дихає», тому велика ймовірність того, що гіпсокартон деформується або лопне. Тому перш ніж кріпити гіпсокартон без каркаса до дерев’яної основи стелі, слід добре обміркувати цей крок.

У сухих приміщеннях є можливість створення перегородки на основі дерев’яного каркаса, обшитого гіпсокартоном

Для того щоб зробити каркас з дерев’яного бруса, необхідно вибрати породу дерева. Чи не кожне дерево підійде до такої конструкції. Кращим варіантом є хвоя.

Для того щоб дерево не піддавалося впливам зовнішніх факторів, а також щоб не завелися шкідники, дерев’яні бруски слід обробити:

  • Фтористим натрієм. Цей антисептик глибоко проникає в тканини дерева. Не містить отруйних для людини домішок, не пахне;
  • Кремнійфтористим натрієм. Додається кальцинована сода.

Забороняється обробляти дерево для житлового приміщення такими засобами: кам’яновугільні, сланцеві речовини. Для людини такі кошти є небезпечними. Перед початком монтажу каркасу дерево повинно знаходитися в кімнаті кілька днів.

Підготовка поверхні

Приступаючи до монтажу каркасу з дерев’яних брусків, слід підготувати поверхню. Для цього знадобиться:

1. Очистити стіну від зайвих предметів, щоб нічого не заважало в роботі.

2. Прибрати шпалери, якщо вони є, очистити від висячих шматків фарби, прибрати павутиння, пил і інше забруднення.

3. У разі появи різного виду плям, від них слід позбутися. Якщо це плями, що виникли від вогкості (грибок, цвіль), їх слід спочатку висушити. Найкраще це зробити рідкої хлоркою з додаванням аспірину. На 10 літрів розведеною хлорки дві таблетки аспірину. Після проведеної процедури стіна повинна повністю висохнути. За допомогою дрантя слід прибрати сліди розчину (білі плями) і покрити ґрунтовкою.

4. Всі нерівності слід заштукатурити і вивести поверхню до рівної площини. Це слід зробити для того, щоб дерев’яні бруски не гуляли при кріпленні.

5. Після висихання штукатурки, поверхня покривається ґрунтовим розчином з антисептиком. Краще буде, якщо поверхня гарантувати два рази.

Очищення стіни від старої обробки

Дуже важливим моментом є підготовка поверхні і виявлення мокрих плям. Стіна повинна бути сухою і рівною.

Розмітка

На підготовлену суху стіну наноситься розмітка і робиться креслення для майбутньої конструкції:

  • слід виміряти довжину і висоту стіни, на якій буде виготовлятися конструкція;
  • за допомогою цих цифр обчислюється периметр кімнати (довжину треба помножити на висоту);
  • всі отримані цифри переносяться на аркуш паперу. Спочатку на папері, а на стіні чертятся горизонтальні і вертикальні лінії, за якими будуть прокладатися бруски для каркаса під гіпсокартон;
  • слід відзначити місця кріплень.

За допомогою зробленого креслення і нанесеною розмітки каркас вийде рівний і жорсткий (без рухів і коливань).


Коментарі закриті.

Профтехосвіта

АДРЕСА ЛІЦЕЮ:
80316 м. Рава-Руська,
вул. 1-го Листопада, 6
Тел: 43-149
Email: rrlicey@ukr.net