Профтехосвіта
  • slides
  • slides
  • slides
  • slides

Сухі розчинові суміші для кладки, їх переваги

ТЕМА: Сухі розчинові суміші для кладки, їх переваги.

При використанні будівельних матеріалів з високотехнологічної сировини забезпечується тривала експлуатація об’єкта. Кладочні розчини, що використовуються для кладки з таких елементів, як наприклад, цегла, бетонні блоки та ін., є якраз таким будівельним матеріалом, який здатний істотно вплинути не лише на якість самої кладки та міцність майбутньої конструкції, але і на красу зовнішнього вигляду та теплоізоляційні характеристики майбутньої будівлі. Суміші являють собою сухі порошки, які змішуються безпосередньо перед їх застосуванням з водою, і вже в такому вигляді використовуються.

До складу суміші може входити кілька складових, кожна з яких несе певну функцію: наповнювачі, добавки, в’язка речовина.

По області застосування кладочні розчини поділяються на: загальнобудівельні – використовуються для будівлі житлових, промислових, громадських будівель і споруд для сільськогосподарських потреб; спеціальні – призначаються для особливих видів кам’яних робіт, при будівництві печей, труб, теплових агрегатів, резервуарів для зберігання рідин, таких як кислоти, луги і т. п.

Відповідність певним вимогам, а також покладеним функціям, дозволяє їм повністю справлятися з поставленими завданнями.

Вимоги та необхідні характеристики розчинів для кладки

По-перше, це міцність. Швидкість зростання міцності розчину безпосередньо залежить від в’яжучих властивостей та дотримання умов, за яких здійснювалося затвердіння. Наростання міцності більш швидкими темпами, відбувається при збільшенні температури розчину і навпаки. Міцність розчину для кладки, крім його складу і правильності приготування, багато в чому залежить і від того, на яку поверхню він буде наноситися. Наприклад, при нанесенні на поверхню, що має пористу структуру, вона інтенсивно вбирає воду з розчину, і міцність розчинної суміші буде значно більше, ніж у тієї ж суміші, покладеної на поверхню, яка погано всмоктує вологу.

По-друге – пластичність. Розчини, необхідні для кам’яної кладки, разом із міцністю, повинні володіти також і пластичністю – властивістю, яка забезпечить їм укладку тонким і однорідним шаром. Такий розчин дуже добре згладжує нерівності основи і зчіплюється з поверхнею більш рівномірно.

Один з найважливіших критеріїв – опірність на відрив і опірність на зрушення. Чим вищий цей показник, тим міцність зчеплення вважається вищою.

Здатність водоутримання часто є перепоною для осідання осаду та відділення води. Здатність ця дуже відіграє істотну роль при укладанні розчинів на основи з пористих матеріалів, а також при розшаровуванні в процесі переміщення розчину до місця застосування за допомогою трубопроводів.

Матеріал не повинен чинити згубного впливу на конструкції споруди в цілому, на їх При зведенні перегородок і стін та декоративному облицюванні фасадів застосовуються різноманітні елементи кладки: різні види цегли, керамічні блоки, комірчасті блоки, бетонні блоки з пористих наповнювачів. Залежно від типу елемента кладки вибираються і розчини. Наприклад, для зведення несучих стін і перегородок з клінкерної та силікатної цегли, газо- та пінобетонів, пазогребневих плит, поризованих керамічних блоків, пропонуються спеціальні суміші.

При зведенні цегляних стін застосовується суміш на цементній основі. Міцність і стійкість цегляної кладки залежить від багатьох факторів. Це і властивості цегли, якість, міцність, адгезія розчинів з поверхнею цегли в швах. Розчин не повинен розшаровуватися і осідати протягом усього часу використання готової робочої суміші. Крім того, розчин повинен володіти високою морозо- і вологостійкістю не утворюючи висолів. Якісно зроблений розчин відмінно проникає в усі нерівності і виїмки поверхні каменя, що багаторазово збільшує міцність і площу зчіпки елементів кладки.

Для того щоб зберегти тепло в приміщенні, не завжди є можливість для використання системи утеплення фасадів. Саме для цього при кладці стін використовують поризовані блоки, які добре утримують тепло, а також використовують теплоізоляційний розчин кладки. Використання цих сумішей обумовлюється необхідністю створення такої кладки, при якій виключалася б наявність “мостів” холоду в розчині. Теплоутримуючі суміші сприяють економії на матеріалах для утеплення, оскільки виключають появу цих самих холодних «містків».

Тонкошарові клейові суміші – використовуються при укладанні блоків з газобетону, газосилікату і пінобетону. Як видно з назви, при кладці повинен використовуватися тонкий шов (не більше 2 – 3 мм), що вимагає дотримання дуже жорстких вимог до геометричної точності блоків, які і послужать основою для стінової конструкції. Тонкий шов значно знижує ймовірність виникнення «містків» холоду, а це, відповідно, підвищить теплоізоляційні властивості стіни.

Під час монтажу пазогребневих плит для кладки використовують розчини на основі гіпсу. Вони мають високу клеючу здатність, а також є пластичними, міцними, легкими у перемішуванні і нанесенні, що дуже зручно у використанні. Завдяки їм (цим розчинам) дуже зручно укладати плити і блоки на шар товщиною 2 мм, чим забезпечується висока економія матеріалу.

Суміші кладочні кольорові – випускають в колірній палітрі, яка узгоджується з палітрою кольорів облицювальної цегли. Суміші ці призначаються для проведення робіт з кладки керамічною або силікатною цеглою, для максимальної схожості відтінку шва і кольору кладки.

Відпрацьована століттями технологія укладання стін не представляє собою великої складності. Застосовуючи якісні будівельні матеріали, у тому числі розчини кладок, можна значно підвищити і якість кладки стін, і довговічність самої будівлі. Пам’ятайте, що потрібний вам розчин повинен відрізнятися відсутністю висолів, а також мати високу здатність до створення міцного однорідного шва. Пластичність, висока морозо- і вологостійкість, міцність зчеплення елементів – все це необхідні характеристики розчинів для кладки. За допомогою сухих сумішей можна і побудувати будівлю, і вирішити завдання щодо додаткової теплоізоляції без будь-яких додаткових капіталовкладень. 

 довговічність, а також зобов’язаний забезпечити довговічність кладки.

Джерело: https://moyahata.org.ua/ua/articles/materialy_dlya_stroitelstva/vidy_i_kachestvennye_pokazateli_kladochnykh_rastvorov_i_smesey/


Коментарі закриті.

Профтехосвіта

АДРЕСА ЛІЦЕЮ:
80316 м. Рава-Руська,
вул. 1-го Листопада, 6
Тел: 43-149
Email: rrlicey@ukr.net