Профтехосвіта
  • slides
  • slides
  • slides
  • slides

Вимоги до розташування устаткування залів

Група № 15

Предмет «Організація виробництва та обслуговування»

Підручник С.Л.Костючик «Організація обслуговування відвідувачів»

Тема уроку: «Вимоги до розташування устаткування залів»

Для обладнання торговельної і бенкетної зал використовуються спеціальні меблі: столи звичайні, бенкетні,  фуршетні; крісла, стільці, підсобні столи для офіціантів, серванти, пересувні столики – візки для сервірування. Меблі є важливим функціональним елементом інтер’єру підприємства.  Сучасні меблі, які пропонують для використання на підприємствах харчування, характеризуються якістю, стійкістю, гігієнічністю, естетичністю. Ресторанні меблі повинні, крім того, забезпечувати максимальний комфорт для відвідувача, створювати зручності для його відпочинку.

Столи для ресторанів відрізняються розмірами, оздобленням стільниць, характером призначення. Столи можуть бути квадратні, прямокутні, багатокутні, круглі, овальні. Використання у ресторанах столів збільшених розмірів пов’язане з більш повним сервіруванням, ширшим і різноманітнішим асортиментом страв, ніж на підприємствах харчування інших типів. Для покриття стільниць використовуються поліефірні матеріали, стійкі до впливу температури та вологи. Найбільш гігієнічні столи з деревини цінних порід з багатою текстурою. 

Для забезпечення стійкого положення предметів сервірування, зменшення шуму на стільниці під скатертину натягають чохол з товстої тканини (сукна, байки) на шнурках або гумовій стрічці. Такі чохли зручні для заміни і прання.  З метою створення максимальних зручностей для споживачів у ресторанах використовується 2-,  4-,  6-, 8-місні столи. Вони об’єднуються загальним  композиційним рішенням. Найбільш зручна ширина столів 800 – 900 мм. Довжина залежить від кількості місць з розрахунку 670 – 700 мм на особу.

У залах їдалень встановлюються прямокутні 4-, 6-, 8місні чи квадратні 4-місні столи. У кафе, закусочних, барах столи можуть бути довільних форм і розмірів, як правило, 2- та 4-місні. Столи у кафетеріях, закусочних, які розраховані на швидке обслуговування та приймання їжі стоячи, повинні мати висоту 1000 – 1100 мм, ширину 650 – 700 мм, довжину з розрахунку 500 мм на одну особу. Це можуть бути столи-прилавки, барні стійки. Під стільницею обладнують полиці для сумок. 

Для проведення бенкетів і прийомів використовують спеціальні столи. Ширина бенкетного столу більша від звичайного – 1200 – 1500 мм. Фуршетні столи мають таку саму ширину, але їх висота  досягає 900 – 1050 мм. Бенкетні й фуршетні столи збираються з окремих секцій  довжиною 1 – 2,5 м. Загальна довжина не повинна перевищувати 10 м. Стільці та крісла повинні відповідати антропологічним даним людини, тобто мати правильно вибрану висоту, ширину і глибину сидіння. Ресторанні крісла дещо ширші за стільці і мають підлікотники. Стільці та крісла можуть бути на дерев’яній або металевій основі з покриттям із синтетичних матеріалів або тканин. На підприємствах із тематичним оформленням стільці роблять у вигляді бочок, пеньків та іншої форми. Специфічними меблями є барні табурети, вони не зовсім зручні, але вносять різноманіття до інтер’єру.  Барні табурети  мають круглу форму, висоту 800 – 900 мм, їх роблять обертовими, з упорами для ніг, а інколи зі спинкою та підлікотниками. 

Серванти призначаються для зберігання невеликого запасу посуду, приборів, столової білизни. Верхня кришка серванту використовується як підсобний столик. Сервант має шухляди і полиці. Найбільш розповсюджені розміри сервантів (у мм) висота – 900 – 1000; довжина – 1000 – 1400 і ширина 450 – 500. Підсобні столи використовуються офіціантами для підготовки страв до подавання, для використаного посуду, відкупорювання пляшок. Підсобні столики  виготовляють з тих самих матеріалів, що і звичайні столи у залі. Їхня ширина відповідає ширині обідних столів (850 – 900 мм), висота становить 740 – 750 мм, довжина – 600 мм.                              Сервірувальні столики на колесах  призначені для транспортування страв до обідніх столів, виготовляються з нержавіючої сталі (каркас) з пластмасовими полицями. Вони можуть бути з підігрівом, охолодженням


Коментарі закриті.

Профтехосвіта

АДРЕСА ЛІЦЕЮ:
80316 м. Рава-Руська,
вул. 1-го Листопада, 6
Тел: 43-149
Email: rrlicey@ukr.net