Профтехосвіта
 • slides
 • slides
 • slides
 • slides

НАНЕСЕННЯ ШТУКАТУРКИ НА СТІНУ

Група №01 (Навчально-виробнича практика)

ТЕМА :  НАНЕСЕННЯ ШТУКАТУРКИ НА СТІНУ

Правила техніки безпеки при виконанні штукатурних і облицювальних робіт

При виконанні штукатурних і обицювальних робіт необхідно працювати на справних риштуваннях, помостах дотримуючись вимог щодо їхнього виготовлення і встановлення, а також додержуючись правил техніки безпеки під час роботи на висоті.

Ручний інструмент, яким працює опоряджувальник, має бути справним. Дерев’яні ручки інструмента виготовляють із твердої деревини (бук, граб, береза), допустима вологість якої не більше 12 %. Вони повинні бути добре оброблені, пошліфовані і міцно з’єднані з інструментом.

Під час підготовки кам’яних поверхонь під штукатурку за допомогою ударних інструментів слід працювати в рукавицях і захисних окулярах.

Брати руками будь-який розчин, незалежно від його складу, заборонено.

Робітники, що наносять штукатурний оббризк вручну або за допомогою форсунки, повинні працювати у захисних окулярах.

Виконувати облицювальні роботи з приставних драбин забороняється.

Розколювати і насікати плитки — керамічні, з природного каменю, мозаїчні та інші — слід так, щоб не травмувати близько працюючого робітника.

Розглянемо особливості нанесення штукатурки на цегляну стіну:

 1. Готуємо стіну – вимірюємо будівельним рівнем, застосовуємо волосінь і схили, визначаємо місця провалів і викривлення поверхні, визначаємо місця, куди буде нанесено шар штукатурки для вирівнювання.
 2. Робимо розшивку швів. Можна видалити зайве або заглибитися. Що б створити дрібні поглиблення, постукайте по стіні молотком.
 3. Ставимо маяки і вертикальні стійки, за якими далі будемо орієнтуватися в процесі роботи.
 4. Добре просочуємо стіни водою або спеціальним розчином. Не нехтуйте цим кроком, особливо якщо у вас бетонні стіни.
 5. Кладемо штукатурку, рівняємо все згідно з нашими маяках.
 6. Чекаємо підсихання і кладемо основну масу шпаклівки, все ретельно вирівнюємо по нашим орієнтирів.
 7. Гіпсової сумішшю або іншими оздоблювальними матеріалами проводимо фінішну обробку.

Що б прискорити процес роботи, деякі горе фахівці пропускають кілька кроків, або використовують один склад для всіх видів робіт.

ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ РОБІТ

Нам буде потрібно:

 • – відро на 20 літром або спеціальна ємність;
 • – шпатель шириною в 20-30 см, кельму, дерев’яні терки різні по довжині, правило;
 • – рівень (звичайний будівельний або електронний), схили, товста волосінь (50-80 м), дюбель цвяхи.
 • – дриль і спеціальна насадка, для змішування розчину.

При наявності відвалилася штукатурки, ще підготуйте дерев’яну дошку з ручкою, на яку будуть накладатися розчин, який потім шпателем буде наноситися на поверхню стіни. Особливо це зручно, коли ви вже наносите фінішну обробку: простіше використовувати невелику кількість матеріалу з сокола, ніж постійно нахилятися.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСОВУВАНИХ МАТЕРІАЛІВ

Перед початком робіт, придбайте попередню і фінішну суміш в залежності від обсягу і якості вже готових стін. Гіпсова шпаклівка найчастіше використовується як фініш.

Уважно читайте інструкцію, як правильно зробити розчин, що і скільки додати. Додаємо воду, ретельно все перемішуємо і отримуємо приблизно 70-100 мл готової маси. Якщо ви початківець, то краще за все почати з не дуже помітних стіні.

Готувати розчин найкраще, використовуючи спеціальні інструменти, так як руками це зробити досить складно і за часом це не п’ятихвилинний процес.

ТЕХНОЛОГІЯ НАНЕСЕННЯ ШТУКАТУРКИ

Найпростішим є ручне нанесення, але тепер поширилася штукатурка стін машинного нанесення. Це досить дорогі інструменти, тому не все можу собі їх дозволити, особливо якщо вам потрібно зашпаклювати кілька стін, це не рентабельно. Зараз можна оформити оренду, або робити все по-старому.

ОСНОВНІ МОМЕНТИ

Роботи проводять трьома різними способами, які краще не пропускати:

 1. Обризг.
 2. Покриття грунтом.
 3. Виготовлення накривки.

При рівних поверхнях, коли немає перепадів більше 5 мм, перший етап можна пропустити і перейти відразу до другого.

ПЕРШИЙ ШАР – ОБРИЗГА

На цьому етапі дуже важливим є захист працівника та інших поверхонь в кімнаті. Працівник обов’язково повинен надіти окуляри з маскою, або респіратор. Закрийте всі вікна і двері плівкою, бажано це робити внахлест.

Для виконання робіт, необхідний розчин, він по консистенції повинен бути схожий на густу сметану. Розчин заповнить всі тріщини, а так само насічки, які ми зробили навмисно. Розчин кладуть на кельму або в ківш і різкими рухами накидають на стіну.

Накидайте на стіну з однакової відстані, пам’ятайте, що якщо ви будите дуже старанно це робити, розчин можемо розлетітися в різні боки. Покрили всі поверхні, трохи почекайте, щоб суміш схопилася і трохи підсохла. Але, не дайте йому пересохнути, інакше наступний шар не буде добре лягати.

ГРУНТОВЕ ПОКРИТТЯ

Розчин для проведення грунтовки повинен бути густіше, ніж для обризга. У роботі нам знадобиться шпатель і правило. За допомогою шпателя накидаємо розчин, правилами вирівнюємо.

Щільно притискайте правила до напрямних, які встановила раніше. Рухайтеся тільки знизу вгору, не забувайте виконувати коливальні рухи по сторонам, щоб расвор потрапив в усі тріщини, порожнечі і нерівності, які ще залишилися після обризга.

Якщо стіна велика, то розділіть її на кілька ділянок, шпаклюйте одну ділянку, слідом інший, не забувайте ретельно зробити стики. Найкраще потім їх ще раз затерти.

ФІНІШНИЙ ШАР АБО НАКРИВКА

Трохи почекайте, коли попередній шар підсохне, і приступайте до наступного. Для виготовлення розчину скористайтеся міксером. Краще робити це спеціальними інструментами, а не руками, щоб не було грудок. Сухі компоненти по можливість просійте, щоб не попалися елементи більш 2 мм.

Якщо заключний шар ви зробите правильно, то можна буде прямо на нього клеїти шпалери чи фарбувати стіни. Для роботи вам буде потрібно широкий шпатель:

 1. Накладайте розчин на широкий шпатель;
 2. Добре притисніть його до стіни і розмашистими рухами рухайтеся від підлоги вгору по стіні. Ви ніби замилюєте шпаклівку в стіну.
 3. Деякі фахівці рекомендують робити руху по дузі. Тут вже вибір за вами.
 4. Пам’ятайте, що кожен наступний шар, повинен накривати попередній на пару міліметрів.

Чекаємо поки все схопиться і проводимо затірку.

ОСОБЛИВОСТІ ВІДНОВЛЕННЯ НЕРІВНІЙ ШТУКАТУРКИ

Якщо ви вирішили не збивати все дощенту, а вирівняти, то обов’язково запасіться волосінню (нитками), які будемо натягувати в горизонтальному і вертикальному напрямках на відстані від 40 до 50 см.

Самим трудомістким буде процес натягування волосіні. Нам потрібно сформувати «уявну» поверхню, по якій будемо підганяти всі стіни.

Найчастіше вирівнюють поверхню цементними розчинами, так само буде потрібно армована сітка.

Кріпимо сітку, накидаємо трохи більше розчину, ніж необхідно, потім пропрасовуємо штукатурку. Шпателем або правилом добре все розправте.

Не поспішайте, але і не затягуйте весь процес, щоб розчин не застиг. На один заміс виділіть приблизно 1-1,5 години. Чекаємо висихання, перед тим як почати затірку.

При пересиханні верхнього шару, можна розприскати на нього воду і приступити до робіт. Запам’ятайте, що плівка з акрилу або полімеру, робить поверхню більш міцною і дозволяє їй деформуватися.

Фінішний шар не повинен перевищувати товщини 3 мм.

Тема: Нанесення ГІПСОВОЇ  ШТУКАТУРКИ

Гіпсова суміш дуже затребувана і найчастіше саме її беруть, для проведення фінішної штукатурки. Вони білого кольору і тому легко перефарбувати, або наклеїти навіть дуже тонкі шпалери.

Перед приготуванням розчину, ознайомтеся з інструкцією. Необхідно дотримати деякі умови:

 1. Температура в приміщенні не повинна бути менше 5 градусів і не повинна перевищувати 25 градусів.
 2. Зберігайте суміш тільки в сухому приміщенні, штукатурка дуже швидко вбирає вологу і псується.
 3. Не готуйте відразу велику кількість, так як матеріал швидко застигає.

Гіпс може бути як в основній частині шпаклівки, так і в якості фінішу. Працюю їм точно так же, як і іншими сумішами. Набираємо на широкий шпатель і втираємо. Слідкуйте, щоб підстава була вологим. Якщо гіпс вже застиг, то його категорично заборонено розводити водою, він втратить всі свої властивості. Що б штукатурка було більш міцною і гладкою, не забудьте провести затірку спеціальним інструментом.

Це може бути терка. Тріть проти годинникової стрілки і круговими рухами. Сильно не натискайте, щоб не пошкодити вже готову поверхню.

Так само можна використовувати накладки з металу або гуми. В цьому випадку рухайтеся лише по вертикалі або горизонталі. Починайте від статі до стелі.

ТЕМА : НАНЕСЕННЯ ФАСАДНОЇ ШТУКАТУРКИ

Штукатурка фасаду допомагає захистити будинок від впливу навколишнього середовища. У складі таких штукатурок можна знайти компоненти з синтетики, вони значно покращують характеристики матеріалу.

Готуємо поверхню будинку до нанесення штукатурки:

 1. Знімаємо всі навіси, які будуть заважати роботі.
 2. Знімаємо всі кріплення і видаляємо плями і бруд.
 3. Всі тріщини і вибоїни необхідно закрити.
 4. Проходимо по всій поверхні ґрунтовкою.
 5. Проводимо монтаж утеплювача.

Для утеплення можна використовувати пінопласт, пеноплекс або мінеральну вату. Сам процес виглядає так:

 1. Монтуємо профіль. Це буде опора.
 2. Горизонтально кріпимо направляючі. Так вся конструкція буде міцною і надійною.
 3. Починаючи з нижнього кута, маємо утеплювач. Можна використовувати клей або спеціальні кріплення. Пам’ятайте, що стики не повинні збігатися один з одним. Кладемо утеплювач цегляною кладкою.
 4. За допомогою герметика закладаємо всі стики.
 5. Поверх утеплювача кладемо сітку.
 6. Проводимо шпаклівку. Пам’ятайте, якщо у вас сітка виготовлена зі скловолокна, але її кладуть на штукатурку і утаплівают.

Після того, як все висохло, можна нанести декоративну штукатурку.

Правила техніки безпеки при виконанні штукатурних і облицювальних робіт

При виконанні штукатурних і обицювальних робіт необхідно працювати на справних риштуваннях, помостах дотримуючись вимог щодо їхнього виготовлення і встановлення, а також додержуючись правил техніки безпеки під час роботи на висоті.

Ручний інструмент, яким працює опоряджувальник, має бути справним. Дерев’яні ручки інструмента виготовляють із твердої деревини (бук, граб, береза), допустима вологість якої не більше 12 %. Вони повинні бути добре оброблені, пошліфовані і міцно з’єднані з інструментом.

Під час підготовки кам’яних поверхонь під штукатурку за допомогою ударних інструментів слід працювати в рукавицях і захисних окулярах.

Брати руками будь-який розчин, незалежно від його складу, заборонено.

Робітники, що наносять штукатурний оббризк вручну або за допомогою форсунки, повинні працювати у захисних окулярах.

Виконувати облицювальні роботи з приставних драбин забороняється.

Розколювати і насікати плитки — керамічні, з природного каменю, мозаїчні та інші — слід так, щоб не травмувати близько працюючого робітника.

Розглянемо особливості нанесення штукатурки на цегляну стіну:

 1. Готуємо стіну – вимірюємо будівельним рівнем, застосовуємо волосінь і схили, визначаємо місця провалів і викривлення поверхні, визначаємо місця, куди буде нанесено шар штукатурки для вирівнювання.
 2. Робимо розшивку швів. Можна видалити зайве або заглибитися. Що б створити дрібні поглиблення, постукайте по стіні молотком.
 3. Ставимо маяки і вертикальні стійки, за якими далі будемо орієнтуватися в процесі роботи.
 4. Добре просочуємо стіни водою або спеціальним розчином. Не нехтуйте цим кроком, особливо якщо у вас бетонні стіни.
 5. Кладемо штукатурку, рівняємо все згідно з нашими маяках.
 6. Чекаємо підсихання і кладемо основну масу шпаклівки, все ретельно вирівнюємо по нашим орієнтирів.
 7. Гіпсової сумішшю або іншими оздоблювальними матеріалами проводимо фінішну обробку.

Що б прискорити процес роботи, деякі горе фахівці пропускають кілька кроків, або використовують один склад для всіх видів робіт.

ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ РОБІТ

Нам буде потрібно:

 • – відро на 20 літром або спеціальна ємність;
 • – шпатель шириною в 20-30 см, кельму, дерев’яні терки різні по довжині, правило;
 • – рівень (звичайний будівельний або електронний), схили, товста волосінь (50-80 м), дюбель цвяхи.
 • – дриль і спеціальна насадка, для змішування розчину.

При наявності відвалилася штукатурки, ще підготуйте дерев’яну дошку з ручкою, на яку будуть накладатися розчин, який потім шпателем буде наноситися на поверхню стіни. Особливо це зручно, коли ви вже наносите фінішну обробку: простіше використовувати невелику кількість матеріалу з сокола, ніж постійно нахилятися.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСОВУВАНИХ МАТЕРІАЛІВ

Перед початком робіт, придбайте попередню і фінішну суміш в залежності від обсягу і якості вже готових стін. Гіпсова шпаклівка найчастіше використовується як фініш.

Уважно читайте інструкцію, як правильно зробити розчин, що і скільки додати. Додаємо воду, ретельно все перемішуємо і отримуємо приблизно 70-100 мл готової маси. Якщо ви початківець, то краще за все почати з не дуже помітних стіні.

Готувати розчин найкраще, використовуючи спеціальні інструменти, так як руками це зробити досить складно і за часом це не п’ятихвилинний процес.

ТЕХНОЛОГІЯ НАНЕСЕННЯ ШТУКАТУРКИ

Найпростішим є ручне нанесення, але тепер поширилася штукатурка стін машинного нанесення. Це досить дорогі інструменти, тому не все можу собі їх дозволити, особливо якщо вам потрібно зашпаклювати кілька стін, це не рентабельно. Зараз можна оформити оренду, або робити все по-старому.

ОСНОВНІ МОМЕНТИ

Роботи проводять трьома різними способами, які краще не пропускати:

 1. Обризг.
 2. Покриття грунтом.
 3. Виготовлення накривки.

При рівних поверхнях, коли немає перепадів більше 5 мм, перший етап можна пропустити і перейти відразу до другого.

ПЕРШИЙ ШАР – ОБРИЗГА

На цьому етапі дуже важливим є захист працівника та інших поверхонь в кімнаті. Працівник обов’язково повинен надіти окуляри з маскою, або респіратор. Закрийте всі вікна і двері плівкою, бажано це робити внахлест.

Для виконання робіт, необхідний розчин, він по консистенції повинен бути схожий на густу сметану. Розчин заповнить всі тріщини, а так само насічки, які ми зробили навмисно. Розчин кладуть на кельму або в ківш і різкими рухами накидають на стіну.

Накидайте на стіну з однакової відстані, пам’ятайте, що якщо ви будите дуже старанно це робити, розчин можемо розлетітися в різні боки. Покрили всі поверхні, трохи почекайте, щоб суміш схопилася і трохи підсохла. Але, не дайте йому пересохнути, інакше наступний шар не буде добре лягати.

ГРУНТОВЕ ПОКРИТТЯ

Розчин для проведення грунтовки повинен бути густіше, ніж для обризга. У роботі нам знадобиться шпатель і правило. За допомогою шпателя накидаємо розчин, правилами вирівнюємо.

Щільно притискайте правила до напрямних, які встановила раніше. Рухайтеся тільки знизу вгору, не забувайте виконувати коливальні рухи по сторонам, щоб расвор потрапив в усі тріщини, порожнечі і нерівності, які ще залишилися після обризга.

Якщо стіна велика, то розділіть її на кілька ділянок, шпаклюйте одну ділянку, слідом інший, не забувайте ретельно зробити стики. Найкраще потім їх ще раз затерти.

ФІНІШНИЙ ШАР АБО НАКРИВКА

Трохи почекайте, коли попередній шар підсохне, і приступайте до наступного. Для виготовлення розчину скористайтеся міксером. Краще робити це спеціальними інструментами, а не руками, щоб не було грудок. Сухі компоненти по можливість просійте, щоб не попалися елементи більш 2 мм.

Якщо заключний шар ви зробите правильно, то можна буде прямо на нього клеїти шпалери чи фарбувати стіни. Для роботи вам буде потрібно широкий шпатель:

 1. Накладайте розчин на широкий шпатель;
 2. Добре притисніть його до стіни і розмашистими рухами рухайтеся від підлоги вгору по стіні. Ви ніби замилюєте шпаклівку в стіну.
 3. Деякі фахівці рекомендують робити руху по дузі. Тут вже вибір за вами.
 4. Пам’ятайте, що кожен наступний шар, повинен накривати попередній на пару міліметрів.

Чекаємо поки все схопиться і проводимо затірку.

ОСОБЛИВОСТІ ВІДНОВЛЕННЯ НЕРІВНІЙ ШТУКАТУРКИ

Якщо ви вирішили не збивати все дощенту, а вирівняти, то обов’язково запасіться волосінню (нитками), які будемо натягувати в горизонтальному і вертикальному напрямках на відстані від 40 до 50 см.

Самим трудомістким буде процес натягування волосіні. Нам потрібно сформувати «уявну» поверхню, по якій будемо підганяти всі стіни.

Найчастіше вирівнюють поверхню цементними розчинами, так само буде потрібно армована сітка.

Кріпимо сітку, накидаємо трохи більше розчину, ніж необхідно, потім пропрасовуємо штукатурку. Шпателем або правилом добре все розправте.

Не поспішайте, але і не затягуйте весь процес, щоб розчин не застиг. На один заміс виділіть приблизно 1-1,5 години. Чекаємо висихання, перед тим як почати затірку.

При пересиханні верхнього шару, можна розприскати на нього воду і приступити до робіт. Запам’ятайте, що плівка з акрилу або полімеру, робить поверхню більш міцною і дозволяє їй деформуватися.

Фінішний шар не повинен перевищувати товщини 3 мм.

Тема: Нанесення ГІПСОВОЇ  ШТУКАТУРКИ

Гіпсова суміш дуже затребувана і найчастіше саме її беруть, для проведення фінішної штукатурки. Вони білого кольору і тому легко перефарбувати, або наклеїти навіть дуже тонкі шпалери.

Перед приготуванням розчину, ознайомтеся з інструкцією. Необхідно дотримати деякі умови:

 1. Температура в приміщенні не повинна бути менше 5 градусів і не повинна перевищувати 25 градусів.
 2. Зберігайте суміш тільки в сухому приміщенні, штукатурка дуже швидко вбирає вологу і псується.
 3. Не готуйте відразу велику кількість, так як матеріал швидко застигає.

Гіпс може бути як в основній частині шпаклівки, так і в якості фінішу. Працюю їм точно так же, як і іншими сумішами. Набираємо на широкий шпатель і втираємо. Слідкуйте, щоб підстава була вологим. Якщо гіпс вже застиг, то його категорично заборонено розводити водою, він втратить всі свої властивості. Що б штукатурка було більш міцною і гладкою, не забудьте провести затірку спеціальним інструментом.

Це може бути терка. Тріть проти годинникової стрілки і круговими рухами. Сильно не натискайте, щоб не пошкодити вже готову поверхню.

Так само можна використовувати накладки з металу або гуми. В цьому випадку рухайтеся лише по вертикалі або горизонталі. Починайте від статі до стелі.

ТЕМА : НАНЕСЕННЯ ФАСАДНОЇ ШТУКАТУРКИ

Штукатурка фасаду допомагає захистити будинок від впливу навколишнього середовища. У складі таких штукатурок можна знайти компоненти з синтетики, вони значно покращують характеристики матеріалу.

Готуємо поверхню будинку до нанесення штукатурки:

 1. Знімаємо всі навіси, які будуть заважати роботі.
 2. Знімаємо всі кріплення і видаляємо плями і бруд.
 3. Всі тріщини і вибоїни необхідно закрити.
 4. Проходимо по всій поверхні ґрунтовкою.
 5. Проводимо монтаж утеплювача.

Для утеплення можна використовувати пінопласт, пеноплекс або мінеральну вату. Сам процес виглядає так:

 1. Монтуємо профіль. Це буде опора.
 2. Горизонтально кріпимо направляючі. Так вся конструкція буде міцною і надійною.
 3. Починаючи з нижнього кута, маємо утеплювач. Можна використовувати клей або спеціальні кріплення. Пам’ятайте, що стики не повинні збігатися один з одним. Кладемо утеплювач цегляною кладкою.
 4. За допомогою герметика закладаємо всі стики.
 5. Поверх утеплювача кладемо сітку.
 6. Проводимо шпаклівку. Пам’ятайте, якщо у вас сітка виготовлена зі скловолокна, але її кладуть на штукатурку і утаплівают.

Після того, як все висохло, можна нанести декоративну штукатурку.


Коментарі закриті.

Профтехосвіта

АДРЕСА ЛІЦЕЮ:
80316 м. Рава-Руська,
вул. 1-го Листопада, 6
Тел: 43-149
Email: rrlicey@ukr.net