Профтехосвіта
  • slides
  • slides
  • slides
  • slides

Зустріч випускників Рава-Руського професійного ліцею-2017

На крилах незабутніх вражень

 

Ліцей, ліцей, колишнє ПТУ,

                                                                  Ти – кузня кадрів робітничих вміла.

                                                                  Батьки дітей до тебе віддають,

                                                                  Щоби гордилась ними Україна.

 

Прекрасною доброю традицією стали в Рава-Руському професійному ліцеї щорічні Зустрічі випускників. Злітаються вихованці з усіх усюд до колиски своєї юності. На превеликий жаль, нас зібралося небагато: в когось не склалось життя, в когось душа спустошена, майже у всіх фінансові проблеми. У кожного свій шлях, своя доля, та всі безцінні та дорогі для ліцею.

На світі безліч тягнеться доріг:

Одні— як мудрість, інші—в терен-цвіті.

А поміж них, крізь промені проліг

Шлях до ліцею—найкоротший в світі…

Зустрічі випускників, як і кожному навчально-виховному заходу, передувала глобальна підготовча робота. Під чітким керівництвом заступника директора з НВР Голаєвич О.В., були розроблені відповідні широкомасштабні заходи, план проведення зустрічі та закріплення учнів навчальних груп з наставниками за відповідними роками випуску, починаючи з 1972 по 2012 роки, написано талановитий, унікальний сценарій. Було продумано всі дрібниці, розіслано запрошення. Оголошення про зустріч  білокрилими птахами розлетілися по всій Львівській області та за її межами. Учні й працівники ліцею підготували у подарунок гостям прекрасні, душевні номери художньої самодіяльності. Наш випускник, майстер в/н Лютий А.С. створив чудовий відеоряд минулого та сьогодення Альма-матер. Творчі, обдаровані люди, керівники гурткової роботи: Дюмен О.В., Луцик В.Б., Вишинський Т.Р., Луцко Л.В. доклали максимум зусиль для проведення заходу.

 

Святково прибраний актовий зал розкрив широкі обійми вихованцям ліцею. Як завжди, урочистості розпочинаються піднесеним  виконанням гімну Рава-Руського професійного ліцею. Цього разу, організатори свята оздобили його елементами презентації ліцею. Неперевершені ведучі: заступник директора з НВР Голаєвич О.В. та майстер в/н Карпляк М.В. вшановують дорогих гостей та запрошують до слова т.в.о. директора Леня А.С. Андрій  Степанович сердечно привітав ліцейну родину, розповів про здобутки, турботи та перспективи розвитку навчального закладу.

І полинули спогади… До мікрофону запрошувалися все нові й нові хвилі поколінь. Лунали щирі розповіді, слова захоплення зміцнілою матеріально-технічною базою, сучасним інтер’єром оновленого ліцею та безмежної вдячності за надійну путівку у життя.

171A8335

З сумом  зауважилось, що багатьох вже й немає серед нас. Тому скорботна хвилина мовчання стала даниною світлої пам’яті улюбленим педагогам і друзям, які, хочеться вірити, спостерігали за нами, цієї миті, з неба…

Та життя продовжується. Присутні оплесками зустрічають ветеранів ліцею: колишнього майстра в/н Сала О.С., викладача Прокоф’єву В.Л., колишніх працівників ліцею: майстра в/н Дубневич В.Ф., Даха М.Я. та Лаврися В.В., який поділився спогадами про трудові досягнення своїх вихованців, про особливості проходження виробничих практик і побажав присутнім міцного здоров’я та успіхів.

Багато наших вихованців працюють на будовах Жовківського району та Львівської області, обслуговують авторемонтні майстерні, керують кранами автомобільними та вносять посильну лепту творчої праці у сфері обслуговування. Більшість створили власні сім’ї, стали добрими, люблячими батьками, а дехто вже й онуками розбагатів. Але всі  вихованці залишились дітьми для своїх посивілих наставників.

Розчулила серця педагогів тепла зустріч випускників з майстром в/н Лелик М.Є., адже обняти свого наставника змогли не тільки випускники 2012 року (Іванина Ярослав з с.Волиця, Копровський Володимир з с.Забір’я, Івать Іван з с. Потелич), а й 1997 (Солтис Володимир з с.Любеля, Герус Ольга з с.Погарисько, Невмержицький Олександр та Нестер Руслан з Рави- Руської),  та 1987 років (Дзюнька Степан з с.Погарисько).

Літа, літа… А їх не повернути.

Ви стільки звідали, переболіли,

Та вам ліцей ніколи не забути,

У ньому кращі ваші весни відшуміли…

Поділилась своїми спогадами про юні роки та здобутками сьогодення активістка, випускниця 2002 року, Яремчук Ольга.

Як до рідних, горнулися колишні учні до свої наставників-педагогів, які ще зовсім недавно й самі навчалися у ліцею. До спеціалістів зі стажем: Стельмаха О.М., Павлика І.І., Горячої А.І., Кіщака В.І. і до зовсім молодих фахівців: Ткаченко М.В., Лютого А.С. Зі словами подяки виступили випускники 2007 року: Міщенко Віктор (м. Рава-Руська) і Васильків Ігор (с.Шабельня). Щиро радів за своїх вихованців викладач, класний керівник Столяр В.Ф., яких у 2012 році випустив разом з майстром в/н Кожушко В.Я. Адже Грицак Павло (с.Равське) і Яремко Назар (с.Загір’я) працюють за спеціальністю, Сас Тарас очолив приватне підприємство, Івать Тарас пов’язав свою долю з військовою службою, випускники Дорош Микола Степанович (с.Равське) та Дмитрашко Володимир Юрійович (м.Рава-Руська) знайшли своє покликання на нелегкій ниві профтехосвіти та стали майстрами виробничого навчання, молодими спеціалістами Рава-Руського професійного ліцею.

Бойовий дух і завзятість витав над представниками випускників 1987 року випуску. Дівчата, які вже встигли стати бабусями, не всі працюють за набутою в училищі спеціальністю швеї, та відбулися у суспільстві, найшли своє місце під сонцем. Це наші випускниці Ілечко Оксана (м.Львів), Мандзюк Марія (с.Рута), Цюпка Оксана (с.Желдець К.Б.) та Доліновська Валентина (м.Рава- Руська) достойно несуть звання випускниці училища та української жінки.

Окремою інтелектуальною командою виступили бухгалтери, оператори комп’ютерного набору, випускниці 1997 року. Всі дівчата працюють за фахом: Зівер Ірина (м.Червоноград) – бухгалтером, Кобринець Світлана – за спеціальністю в ПП ЛВ Рава-Руська, Легоцька Ольга в Казначействі м.Червоноград. А випускниці Пелешко-Бурді Іванні знання діловедення допомагає на почесній освітянській ниві. Красуні з теплом і любов’ю згадували роки навчання в училищі, були в захваті від інтер’єру Закладу та комфортних умов проживання учнів у гуртожитку. Випускниці високо оцінили разючі зміни, зручність і дизайнерське оздоблення житлових кімнат, фойє, коридорів, сходових клітин, побутових приміщень, коридорів, санітарно-технічних блоків, вестибюля та кімнати «Просвіти» в гуртожитку. В усьому  відчувалася небайдужа талановита  рука творця позитивних зрушень Закладу колишнього директора, методиста ліцею Букієвської Жанни Яківни та дбайливої талановитої людини, коменданта гуртожитку Стадницької Олександри Пантелеївни з енергійним загоном працівників гуртожитку.

Випускники зі стажем, які навчалися ще в училищі у другій половині минулого століття і зовсім юні вихованці, для яких останній дзвоник пролунав 5-10 років тому, всі, без винятку, були приємно здивовані вражаючими змінами в дизайні приміщень і подвір’я рідного Закладу. Як працівники так і випускники ліцею справедливо вважають, що провідною дійовою силою позитивних змін і досягнень ліцею є колишній директор, методист, прекрасний педагог, активна, небайдужа людина, справжній патріот ліцею – Жанна Яківна Букієвська. Саме Жанна Яківна навчила педагогічний та учнівський колективи працювати єдиною командою. Колеги, учні та вихованці Жанни Яківни висловили своєму лідеру, невтомною працею заслужену, велику вдячність і щиру любов.

Зворушливо лунали сердечні вітання випускниць «смачної професії»- кухарів, кондитерів (2012р.в.). Аде за п’ять років дорослого життя наші наймолодші вихованці вже встигли познайомитися з «дорослими» проблемами. І, власне, «…добра наука ліцею» неодноразово допомагала їх вирішенню.  Подарували улюбленим наставникам свою безмежну вдячність Головко Вікторія (с.Рата) та Періг Ірина (с.Забір’я). А випускниця ліцею Придаток Світлана (с.Кам’янка-Липник) виконала для педагогів та гостей ритмічну пісню «Розпитаю про любов». Кухарі, кондитери 2007р.в. подарували свою глибоку вдячність класному керівнику, досвідченому викладачу української мови і літератури Солтис М.Я. та справжньому знавцю секретів Кухні – Чаус М.М. Особливо хвилюючим був виступ талановитої випускниці, відмінниці теоретичного і  виробничого навчання, Купецької Марії (м.Жовква), яка зараз успішно працює у сфері обслуговування (адміністратор готелю «Стиль»). Марійка назвала «благословенною» мить, яка привела дівча до Рава-Руського професійного ліцею, добрим словом згадала юні роки, справедливі вимоги та настанови педагогів, участь у гуртках художньої самодіяльності та сердечно подякувала дирекції й працівникам ліцею. Свою одногрупницю підтримала Сікора Анна (м.Рава-Руська).

…І кожний хай навіки прийме

Цей світ у радощах, журбі…

Прекрасний світе, заклад рідний,

За все, що є, уклін тобі.

А світле свято у «маревному мерехтінні спогадів бентежило думку і зачаровувало душі присутніх». До музичного оздоблення заходу долучилися творчі учні – неодноразові переможці обласних та всеукраїнських конкурсів – майбутні кухарі, кондитери: третьокурсниця Бакай Аліна й першокурсники Бакай Максим, Бакай Микола, Шумило Юрій, майбутній машиніст крану автомобільного – першокурсник Кубай Олексій.

Заступник директора з НВР Голаєвич О.В., організатор і провідник традиційного свята, доклала немало зусиль для створення урочистої, невимушеної, родинної атмосфери дійства, використала різноманітні методи проведення подібних зустрічей, залучила до потужної авторської співпраці багатьох працівників й учнів ліцею. Своєрідною Одою загальнолюдським цінностям, невмирущим родинним стосункам, прагненню миру в час кривавої путінської агресії, коли наша молодь щоденно гине на Донбасі, виявилося відео «Балада про сина і матір» – спільний доробок учнів та працівників ліцею.

І знову лунали щемливі вітання та мелодійні пісні. Пісню «Родина», яку виконало тріо: Голаєвич О.В. – заступник директора з НВР, Луцко Л.В. – викладач фізичного виховання і Доліновська Т.Я. – майстер в/н, єдналися рідні люди у рідних стінах.

IMG_5514-(1)

Глибоко в душу запало щире звернення до випускників  т.в.о.директора Леня А.С.: «Ми пишаємося тими, хто наполегливо черпав знання у нашому закладі, а сьогодні зберігає молодечий запал у серці та невтомною працею стверджує велич України, пише живі сторінки історії нашого ліцею. Дорогі випускники, пам’ятайте, що ви завжди бажані гості у нашому закладі. Ми чекаємо вас незалежно від року випуску, рангів та посад. Адже у рідних стінах з розумінням ваші досягнення і турботи, ваше дитяче бажання виплеснути наболіле та з головою пірнути у теплу, незабутню атмосферу ліцейного життя. Саме Ви примножуєте багаторічні ліцейні традиції. Спасибі вам за вашу звитяжну працю і добру пам’ять про ліцей. Чекаємо на ваших дітей і онуків! Миру Вам, щастя, радості та Божої опіки!»

…Урочистості завершились. Та ще довго, як діти, гомоніли випускники в затишних, сучасних, обладнаних навчальних  кабінетах і виробничих майстернях  разом зі своїми наставниками.

Відійде в минуле це свято чудове.

Живіть всі щасливо, без горя й невдач.

Хай затишок спогадів буде медовим,

Хай все на столі буде хліб і калач.

Ліцей цінує минуле, натхненно працює над завданнями сьогодення та, з Божою опікою, складає плани на майбутнє, в ім’я життя, во славу України !

171A8414-(1)

 

171A8396

 

171A8391

 

171A8385

 

171A8381

 

171A8378

 

171A8371

 

171A8368

 

Методист ліцею Медведєва Н.А.


11 відповідей до “Зустріч випускників Рава-Руського професійного ліцею-2017”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Профтехосвіта

АДРЕСА ЛІЦЕЮ:
80316 м. Рава-Руська,
вул. 1-го Листопада, 6
Тел: 43-149
Email: rrlicey@ukr.net