Профтехосвіта
  • slides
  • slides
  • slides
  • slides

Зустріч з юністю – 2016

У Рава-Руському професійному ліцеї щорічно у першу неділю червня відбувається довгоочікувана радісна зустріч випускників різних поколінь. Злітаються вихованці ліцею, колишнього СПТУ, в минулому ПТУ, звідусіль  до храму знань, світла і добра, бадьоро рапортують про досягнення, з сумом повідомляють про наболіле, діляться з наставниками та одногрупниками роздумами та почуттями, які переповнюють небайдужі душі дорослих самостійних людей. Та тільки для своїх педагогів і для батьків залишаються дітьми.

Зустрічі випускників передувала серйозна і клопітка робота, адже учнівський контингент у нашому навчальному закладі оновлюється кожних три роки, а в групах з 10-місячним терміном навчання – щорічно. І випускаються кожного року орієнтовно 300  кваліфікованих робітників.

На світі безліч тягнеться доріг.

Одні – як мудрість, інші – в терен-цвіті,

А поміж них крізь промені проліг

Шлях до ліцею – найкоротший в світі.

Державний гімн України та гімн Рава-Руського професійного ліцею задекларували початок урочистостей. Директор Рава-Руського ліцею, дбайлива Берегиня кузні робітничих кадрів, Букієвська Жанна Яківна, відкрила Свято зустрічі випускників.

Жанна Яківна зробила коротку, але вражаючу ретроспективну подорож у часі, нагадала колегам і вихованцям основні віхи ліцейної історії, адже за її ніжними жіночими, витривалими і незламними плечима більше чотирьох десятків літ звитяжної праці на профтехосвітянській ниві. Лилися спогади рікою: колишні вихованці, а нині шановні гості ліцею, висловлювали вдячність за робітничу путівку у життя та щирий подив разючими змінами в дизайні ліцейного подвір’я, матеріально-технічної бази та інтер’єру навчальних приміщень, актового та спортивного залів, їдальні, гардеробної, гуртожитку. Наші випускники відзначили, що ліцей розцвів й став  більш сучасним. Жанна Яківна зазначила, які завдання стоять перед педколективом, з задоволенням відповідала на багаточисленні питання та побажала усім присутнім гарних вражень, щасливої долі та Божої ласки на мирній землі.

Своїми думками про бурхливі роки праці у ліцеї люб’язно поділились й колишні працівники, які відгукнулись на запрошення ліцеїстів Прокоф’єва Валентина Леонідівна – викладач зарубіжної літератури, вихователь та Дах Микола Дмитрович – майстер виробничого навчання. Згадували і випадки під час теоретичного навчання, і непрості ситуації на виробничих практиках. Незабутні роки навчання і і становлення залишити глибокий слід у пам’яті серця.

Ведучі свята Карпляк М.В. та Гринишин О.М. щиросердечно подякувати нашим ветераном. На їх честь учасники художньої самодіяльності виконують хвилюючі пісні.

А почесне місце іменинників по черзі змінюють випускники 1981, 1986 років. Вони виходять до сцени ніяковіючі,  дорослі майже 50-річні чоловіки, життя яких не гладило по голівці. Вони йшли шляхом робітничих династій, виконували столярні, зварювальні, штукатурні, малярні і каменярські роботи, в армії вони одружувались, хтось продовжував навчання, вони переживали роки застою, відродження, на їх долю випали буремні дев’яності,  вони входили і виходили в економічні кризи. Вони своїми роботящими невтомними руками творили і творять історію України. Кожний випуск – справжня хвилююча сповідь. Я на пенсії. У мене четверо дітей… Один з кращих учнів, прекрасний столяр Юрчик Андрій: « Я повернувся з АТО….» Живий! Уклін вам доземний, золотий робітничий фонд і захисники України.

Сало Ігор Йосипович, 48 років: навчався в нашому училищі, працював і працює будівельником. Одружений. Троє дітей. Двоє синів і донька. Сини пішли моєю стежиною, навчаються у нашому закладі – вже ліцею. Улюблений син Сало Микола Ігорович загинув в АТО під Красним Лучем  Луганської області…

І притихли галасливі ліцеїсти, сумна тиша взяла в обійми присутніх, за вікном перестали щебетати птахи. Вам би, діти, весілля гуляти та дітей народжувати, ваша пора заквітчати працею своєю рідну Україну. А ви навіки  залишили осиротілих батьків, родичів, коханих,  діточок, друзів і лягли у сиру землю, яку захищали до останньої краплі крові. Вічна, невмируща пам’ять. Хвилиною мовчання було вшановано й світлу пам’ять працівників і учнів, які працювали і навчалися в ліцею.

Та життя тим і неповторне, що невпинне. Життя продовжується. Учні приходять здобувати робітничу професію. Перше вересня, День знань – останній дзвоник, як зима і літо,  весна і осінь,  день і ніч…

Наші випускники, крім робітничої професії, з часом, за покликом  серця здобувають педагогічну освіту і поповнюють свіжими молодими силами педагогічний колектив ліцею.

Так у 1986 році майстер в/н Гелетій Андрій Васильович та класний керівник Зозуля Надія Василівна випускали навчальну групу за спеціальністю маляр, штукатур. Переважна більшість вихованців добре зарекомендували себе на виробничій та переддипломній практиках і після здобуття диплому кваліфікованого робітника залишилися працювати оздоблювальниками на будовах України. Двоє найкращих учнів, староста групи і профорг Стельмах Олексій Миколайович і Павлик Ігор Іванович обрали власну життєву дорогу. За путівкою училища, вони поступили, навчалися,  і успішно завершили навчання, успішно здобули педагогічну освіту в Конотопському індустріально-педагогічному технікумі і вже двадцять п’ятий рік плідно працюють майстрами виробничого навчання у рідному навчальному закладі. Здійснили вже вісім випусків. Виступали на двох близько тисячі висококваліфікованих робітників, навчили самостійно здобувати «хліб і  до хліба», знаходити місце під сонцем, бути у пригоді рідній Україні.

Крім майстрів Стельмаха О.М і Павлика І.І. у ліцею плідно працюють випускники:   Горяча  А.І.,    Лютий А.С.,   Ткаченко М.В.,  Холод І.В.,  Снігур К.Я., Дорош М. С., Головко М. М., Ярмола  І. С., Романишин Н. В., Медведєва М. С.

Саме у стінах альма-матер знайшли наші випускники місце праці за покликом душі і серця, саме в рідному ліцею їх праця отримала повагу і визнання.

А випускні п’ятирічки змінюють одна одну: 1986 рік, 1991, 1996. Багато вихованців розлетілися по світу. Відданою працею створюють блага України. Немало вихованців залишилося на Львівщині, у рідній Раві-Руській. Понад десять тисяч випускників працюють за обраною спеціальністю, є й такі,  які змінили  профіль професійної діяльності.

Так поділились своїми спогадами з присутніми наші вихованці Журбенко  Тетяна – головний бухгалтер ТЗОВ «Деревообробник», шановна в місті Рава-Руська та Жовківському  районі людина.

Надзвичайно емоційно і зворушливо натхненно прозвучав виступ випускника ліцею Танчина Євгена Богдановича, який у 1996 році отримав у нашому закладі професію «майстер сільського будівництва», потім продовжив навчання у виші і вже багато років успішно працює адвокатом.  Пан Євген відмітив, що саме ліцей дав те плідне підґрунтя, заклав той потужний потенціал, який допоміг йому, з Божою допомогою, відбутися в житті, звернув увагу на грандіозні позитивні зміни, які відбулися за останні роки та висловив щиру вдячність і побажання подальшого розвитку педагогічного колективу рідного навчального закладу.

Тепло та щиро подякували своїм наставникам випускники 2001, 2006, 2011років випуску. Спогади лились рікою, пригадувались цікаві випадки з лілейного життя та популярні пісні й мелодії. Відчувалось: ліцей залишився у серці багатьох галичан.

Слід відзначити, що сучасні ліцеїсти з ентузіазмом готувались до знакової події «Зустрічі випускників». Активні учасники художньої самодіяльності: Бакай Аліна, Бойчук Андрій, Занько Марія, Кордоба Галина, Тістечок Людмила  та  художні керівники   Дюмен О.В.,   Луцик В.Б., Карпляк М.В., Луцко Л.В., Мельник В.П., вокальний ансамбль працівників ліцею «Зорецвіт» подарували присутнім прекрасні музичні вітання, які перлинами сяяли у професійно та напрочуд душевно складеному сценарію заступника директора з НВР Голаєвич О.В.

Ліцей, ліцей, колишнє ПТУ,

Ти – кузня кадрів робітничих вміла.

Дай, Боже, дорогі випускники!

Щоб Ваша праця славила Вкраїну!

Саме така думка була домінуючою у завершальному виступі директора Рава-Руського професійного ліцею, справжнього патріота навчального закладу Ж.Я.Букієвською.

А талановите тріо у складі заступника директора з НВР Голаєвич О.В. та майстрів в/н Маринки К.А. і Холод І.В. щедро обіймало розчулених учасників «Зустрічі випускників» піснею «Музика рідного дому», які зовсім не хотіли розходитись.

Зустріч вже в котрий раз довела, що діяльність ліцею плідна, важлива і потрібна нам, українцям і нашій державі – Україні

 

Методист ліцею Медведєва Н.А.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Профтехосвіта

АДРЕСА ЛІЦЕЮ:
80316 м. Рава-Руська,
вул. 1-го Листопада, 6
Тел: 43-149
Email: rrlicey@ukr.net