Профтехосвіта
  • slides
  • slides
  • slides
  • slides

УРОК ЗДОРОВ’Я І КРАСИ

         У травні 2016 року члени методичної комісії викладачів фізичного виховання, захисту Вітчизни, вихователів та керівників гуртків Рава-Руського професійного ліцею провели чергове засідання. Педагоги відвідали відкритий урок з фізичної культури на тему: «Повторення та удосконалення верхньої та нижньої передач у волейболі», проведений у навчальній групі № 23 ( слюсар з ремонту автомобілів, водій категорії «С»), викладачем фізичної культури, спеціалістом другої категорії, Луцко Лідією Валеріївною.

IMG_5734

         Урок складався з трьох частин: підготовчої – 10 хвилин, основної – 30 хвилин, заключної – 5 хвилин. Викладач дотримується організаційно-методичних вказівок. У підготовчій частині, під час проведення етапу «Шикування, привітання, повідомлення теми і завдань уроку», викладач звертає увагу на наявність спортивної форми та охайність учнів, цікавиться самопочуттям вихованців з метою раціонального розподілу фізичних навантажень. Під час виконання «Стройових вправ» і «Ходьби» домагається чіткого виконання стройових команд. У процесі «Бігу» звертає увагу на дотримання дистанції у два кроки. При виконанні «Загально-розвиваючих вправ на місці» корегує темп рухів, від повільного до середнього а також слідкує за правильною поставою дітей. В «Основній частині» уроку, під час відпрацювання «Прийомів та передачі м’яча зверху і знизу в парах» викладач загострює учнівську увагу на роботу рук та правильне положення ніг. При відпрацюванні «Нападаючого удару» наголошує на правилах техніки безпеки. При вивченні «Верхньої та нижньої прямої подачі» застерігає від перетинання ногами межі лінії подачі. З кожним учнем додатково, в індивідуальному порядку, відпрацьовує набуті методи  прийому і подачі м’яча та закріплює здобуті навички у «Навчальній грі», під час якої посилює увагу на виконання раніше засвоєних елементів волейболу. У «Заключній частині» оперативно та організовано проведено «Шикування» та «Вправи на відновлення» у повільному темпі. Викладачем проведено «Підсумок уроку», оголошено та прокоментовано рівень навчальних досягнень, названо кращих учнів, «9» балів отримав один учень, «10» балів – один учень, «12» балів – двоє учнів. Учні отримали домашнє завдання: вправи на прес, виконувати тричі по 15-20 р.

В обговоренні відкритого уроку взяли участь: Кашина Г.В.- заступник директора з НР, Медведєва Н.А.- методист ліцею, Герун В.М.- голова методичної комісії та члени методичної комісії Кіщак В.Т., Мацалка Ю.Р., Кожушко Г.Я., Луцик В.Б., Мельник В.П. а також майстер в/н гр.№23 Янчук І.І.

Викладач Луцко Л.В. поділилась з колегами методикою проведення відкритого уроку: «Під час проведення уроку я чітко оголосила тему і пояснила завдання, дотримувалась плану конспекту. В підготовчий частині вивела фізичний стан учнів на відповідний робочий рівень через застосування підвідних вправ. В основній частині підібрала оптимальне дозування навантажень, підтримувала високий рівень морально-психологічної атмосфери, стимулювала роботу учнів через похвалу та заохочення. Учні показали високий рівень засвоєння навчального матеріалу. Під час виконання учнями поставлених завдань, я застосовувала диференційований підхід відповідно до фізичної підготовки юнаків, а також приймала участь у  навчальній грі в ролі члена команди. Водночас виправляла помилки, допущені учнями, прагнула логічно взаємопов’язати частини уроку. Думаю, що з поставленими завданнями справилася.»

Кашина Г.В. відзначила, що урок проведено методично вірно. Час уроку добре розподілений на всі частини уроку. Виконувались усі організаційно-методичні вказівки.

Медведєва Н.А. згадала завдання, поставлені викладачем:

  • навчання правилам і тактиці гри на уроках волейболу;
  • удосконалення техніки верхньої і нижньої прямої подачі;
  • вдосконалювання методів прийому та передачі м’яча зверху та знизу;
  • відпрацювання нападаючого удару;
  • сприяння розвитку сили, спритності, прагнення до фізичної досконалості, культивування морально-вольових якостей.

Всі завдання повністю реалізовані. Мети уроку досягнуто. Викладач вміло володіє методикою проведення уроку, застосовує різноманітні прийоми навчання, такі як, індивідуальна робота, робота в парах і групова, навчальна гра, вміє мотивувати учнів до навчання, наголошує на позитивному впливі фізичної культури на теоретичне і практичне навчання та професійну майстерність.

Кіщак В.Т. сказав, що відкритий урок проведено на високому методичному і педагогічному рівні. Добре підготовлена матеріально-технічна база, в наявності весь необхідний інвентар, а саме: 10 волейбольних м’ячів, волейбольна сітка, свищик. Викладач відзначив, що Луцко Л.В. орієнтує свою педагогічну діяльність на патріотичне виховання молодих українців – майбутніх захисників Вітчизни.

Герун В.М. наголосив на сумлінності та відповідальності викладача Луцко Л.В., на серйозному підході до проведення як відкритих, так і рядових уроків фізичної культури та багато чисельних позакласних заходів. Голова методичної комісії висловив думку, що урок мети досягнув.

Проведення відкритого уроку стало ефективним прикладом «Уроку здоров’я і краси» та вкотре підтвердило дієвість «Школи здоров’я», яка успішно працює у нашому закладі. Всі члени методичної комісії одноголосно відзначили солідну підготовку викладача до проведення відкритого уроку, звернули увагу на бездоганний санітарний стан спортивного залу та зійшлися на думці, що досвід проведення уроків викладачем фізичного виховання Луцко Л.В. слід вивчати і розповсюджувати серед педагогів ліцею і за його межами.

 

 

Методист ліцею Медведєва Н.А.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Профтехосвіта

АДРЕСА ЛІЦЕЮ:
80316 м. Рава-Руська,
вул. 1-го Листопада, 6
Тел: 43-149
Email: rrlicey@ukr.net