Профтехосвіта
  • slides
  • slides
  • slides
  • slides

Поняття загальної і спеціальної фізичної підготовки

Навчальні групи 11,35

Поняття загальної і спеціальної фізичної підготовки

Фізична підготовка – це педагогічний процес, спрямований на виховання фізичних якостей і розвиток функціональних можливостей, що створюють сприятливі умови для забезпечення життєдіяльності людини. Поняттям “фізична підготовка” користуються тоді, коли необхідно підкреслити прикладну спрямованість фізичного виховання стосовно трудової, військової, спортивної та іншої діяльності. Розрізняють загальну фізичну підготовку (ЗФП) і спеціальну фізичну підготовку (СФП).

Загальна фізична підготовка (ЗФП) – це процес вдосконалення рухових фізичних якостей, спрямованих на всебічний і гармонійний фізичний розвиток людини. ЗФП сприяє підвищенню функціональних можливостей, загальної працездатності, є основою (базою) для спеціальної підготовки і досягнення високих результатів в обраній сфері діяльності або виді спорту. Засобами ЗФП є фізичні вправи (біг, плавання, спортивні і рухливі ігри, лижний спорт, вправи з обтяженнями та ін), оздоровчі сили природи та гігієнічні фактори. З ЗФП пов’язано досягнення фізичної досконалості – рівня здоров’я і всебічного розвитку фізичних здібностей, відповідних спортивної, військової, професійної та іншої діяльності.

Необхідність широкого розмаїття засобів ЗФП визначається тим, що в сферу занять фізичними вправами з загальною спрямованістю залучаються практично всі верстви населення – від немовлят до похилого віку.

Завданнями ЗФП є:

1) зміцнення та збереження здоров’я, вдосконалення статури, гармонійний фізичний розвиток, підтримання загального рівня функціональних можливостей організму, багаторічне збереження високого рівня працездатності; 2) розвиток всіх основних фізичних якостей – сили, витривалості, гнучкості, швидкості та спритності; 3) створення базової основи для спеціальної фізичної підготовленості до конкретних видів діяльності – трудової, військової, побутової і т. д.

Пропоную Вашій увазі комплекс вправ ЗФП. Виконуємо щодня разом.  https://drive.google.com/file/d/1BPSoX-V9NRjVh0Nt1BY9gRRW5zvUpQyw/view?usp=sharing

Викладач                       Луцко Л.В.


Коментарі закриті.

Профтехосвіта

АДРЕСА ЛІЦЕЮ:
80316 м. Рава-Руська,
вул. 1-го Листопада, 6
Тел: 43-149
Email: rrlicey@ukr.net