Профтехосвіта
  • slides
  • slides
  • slides
  • slides

Трансмісія автомобіля (Силова передача)

Спецтехнологія (Група №12, 13 )

Тема 3.  Трансмісія автомобіля (Силова передача)

Силова передача (трансмісія) автомобіля служить для передачі обертального моменту на ведучі колеса, зміни його величини та напрямку.

Рис. 1. Силова передача автомобіля ЗИЛ-131 https://drive.google.com/file/d/1mw_Y7rmMYysgmjiLVljChiy9HeBhPrCn/view?usp=sharing

Силова передача автомобіля ЗИЛ-131 включає в себе:

– зчеплення 12;

– коробку передач 17;

– роздавальну коробку 23;

– карданну передачу (4 карданних вала) 26, 32, 47, 48;

– головну передачу 6, 28;

– диференціал 5;

– півосі 3, 36, 41.

Силова передача (трансмісія) автомобіля призначена для передачі обертального моменту від двигуна на ведучі колеса, зміни його величини та напрямку.

При цьому обертальний момент розподіляється у певному співвідношенні між ведучими колесами. На сучасних автомобілях застосовується механічна, електромеханічна і гідромеханічна силова передача, причому найчастіше – механічна.

У двовісному автомобілі з двома ведучими мостами або тривісному автомобілі з трьома ведучими мостами обертальний момент від колінчастого валу двигуна передається через зчеплення, коробку передач і проміжний вал до роздавальної коробки. Роздавальна коробка розподіляє обертальний момент між переднім і заднім ведучими мостами у двовісного автомобіля, або переднім, середнім і заднім – у тривісного. Від роздавальної коробки до коліс кожного моста обертальний момент підводиться через карданну передачу, головну передачу, диференціал, піввісі.


Коментарі закриті.

Профтехосвіта

АДРЕСА ЛІЦЕЮ:
80316 м. Рава-Руська,
вул. 1-го Листопада, 6
Тел: 43-149
Email: rrlicey@ukr.net