Профтехосвіта
  • slides
  • slides
  • slides
  • slides

Вчимося жити відповідально

6.02.2018 р. в гуртожитку Рава-Руського професійного ліцею  було проведено групову бесіду на тему: «Вчимося жити відповідально» з метою профілактики протиправної поведінки учнівської молоді та їх обізнаності із правової освіти. Ми разом із учнями з`ясовували, хто такий правопорушиник, яка різниця між правопорушенням і злочином, за які злочини і з якого віку настає відповідальність. Кожен учень отримав гарнооформлений буклет відповідної тематики. Також соціальний педагог зачитала учням авторський вірш на тему: «Добро і зло»

У світі є добро і зло

І ми самі свідомо обираєм:

Чи ми є добрі й творимо добро,

Чи ми є злі і зло у нас перемагає.

Алкоголь, тютюн, наркотики, погані вчинки – це зло,

Яке ми самі в своє життя впускаєм.

І хочем кинути його, але воно вчепилось в нас

І вже не відпускає.

 

Я закликаю Всіх Вас,

Не дозволяти злу опанувати Вас.

І прошу, аби Ви його в свої серця не допускали,

А були добрими, любили себе і оточуючих поважали.

Запам`ятайте:Людина починається з любові,

Людина починається з добра.

Це є одвічна істинна свята.

 

Будь ввічливий, твори добро

Повір в житті усе минає,

А коли ти твориш тільки зло,

Воно до тебе повертає.

Лише справжня любов до себе, до ближнього свого, до Бога-врятує світ. Зло може зруйнувати все найкраще у вашому житті: Вас самих, ваше життя, вашу країну. Творіть добро! Дякую за увагу!

 

 

Тематична бесіда з учнями, які проживають в гуртожитку ліцею.

Знання законів захищає; незнання не звільняє від відповідальності!!!

Тема: Вчимося жити відповідально!

Мета: Профілактика правопорушень серед учнівської молоді та їх обізнаність із правової освіти.

Завдання:

  • інформування про види відповідальності за скоєне правопорушення;
  • формування соціальної та особистісної компетентності учнів;
  • виховання в учнів відповідального ставлення до правопорядку та прав інших людей;
  • формування здатності учнів робити вибір на користь правомірної поведінки у ситуації адиктивного ризику.

 

Хід бесіди: Спершу лектор повідомляє правила, за якими буде проходити бесіда. Після цього учням пропонується виконати вправи.

Вправа 1: Необхідно описати словами вигляд правопорушника. Учасники називають негативні якості. Пропонується закінчити речення: «Правопорушник-це…». Лектор запитує чи стикалися вони з такими людьми і чи мають досвід спілкування із правопорушниками. Їхнє ставлення до них.

Після обговорення даного блоку питань, учням пропонується виконати ще одне завдання:

Вправа 2: Лектор запитує чи знають учні яка різниця між правопорушенням та злочином? (навести приклади: П-дрібне хуліганство, псування державного майна, безбілетний проїзд в громадському транспорті, порушення правил дорожнього руху, поява у громадських місцях у нетверезому стані; З – хуліганство, крадіжки), які види відповідальності знають учні, за які злочини і з якого віку настає кримінальна відповідальність. (за тяжкі з – 14 р., а за всі злочини передбачені ККУ – із 16 р.)

Вправа 3: Кожному учаснику роздаються інформаційні буклети, дається час на ознайомлення. Після цього пропонується обговорити даний матеріал, уточнити та вирішити питання які виникли в процесі роботи над буклетом.

Вправа 4: Для закріплення матеріалу лектором пропонується уважно подумати над епіграфом до теми: «Знання законів захищає; незнання законів не звільняє від відповідальності».

Вправа 5: Лектор зачитує вислів: Правова поведінка-моя норма життя.

Пропонує кожному учневі прокоментувати даний вислів і вирішити для себе чи буде він жити за цим принципом. Дане завдання допомагає учневі визначитися і у присутності усіх виявити бажання та «пообіцяти» вести такий спосіб життя, який відповідає установленим правилам та нормам у суспільстві.

Використання даних вправ у цій послідовності дає можливість формувати правову культуру учнівської молоді та розвиток життєво важливих навичок, які утримують від протиправної поведінки. Також сприяють ефективній профілактиці правопорушень серед підлітків.

Резюме: Лектор дякує за корисно проведений час, пропонує їм висловити своє враження від бесіди, побажання та пропозиції.


Коментарі закрито.

Профтехосвіта

АДРЕСА ЛІЦЕЮ:
80316 м. Рава-Руська,
вул. 1-го Листопада, 6
Тел: 43-149
Email: rrlicey@ukr.net