Профтехосвіта
 • slides
 • slides
 • slides
 • slides

Галько А.М.

До Вашої уваги  презентація семінару з виготовлення ГКК

м. Бровари

 

 

Пальові фундаменти

Пальові фундаменти – реальність сьогодення Фундамент- найнижча  частина будівлі, розташований безпосередньо на землі, є одним з найбільш важливих елементів. Використання пальових фундаментів уже було відомо 6000 років до н.е. Із винайденням нових матеріалів і машин з’явились  абсолютно нові можливості для розвитку фундаментів. Цьому сприяв значно Джозефа Аспдін що в 1824 році запатентував свій продукт – Портландцемент Важливою віхою стало винахід парового молота в Англії. У 1897 р Альфред Раймонд запатентував нагромаджуючу систему, в якій палі були сформовані з бетону в отвори, вбитих в попередньо сталевих балонів, що звужується донизу. Іншою важливою датою в історії розвитку фундаменту є рубежі ХIХ-ХХ ст., Коли в якості основного будівельного матеріалу використовується залізобетон. Крім того використовували систему збірних паль. Характеристика  палів і пальові фундаменти

Палі можуть систематизуватися за кількома критеріями. У будівництві здавна використовуються різні види пальових фундаментів, де застосовуються палі різного типу. Варто тільки згадати Венецію, де всі будівлі побудовані на палях. Навіть містки на річці або озері, і ті у своїй підставі мають палі.

Розрізняються вони за такими параметрами:
• по конфігурації перетину;
• матеріалом виготовлення;
• по несучих навантажень;
• за спрямованістю;
• по розташуванню;
• за способом пристрою та іншим параметрам

Палі являють собою конструкції подовженої форми, що виготовляються з бетону, залізобетону, металу, дерева або комбінованим способом. Пристрій пальового фундаменту під будинок можливо як зануренням в грунт готових паль, так і заливкою безпосередньо в грунті конструкції паль.
Розташовуватися в землі палі можуть у вертикальному або похилому положенні.
Перетин паль може мати форму кола, квадрата, багатокутника або бути порожніми.

 

 Використання деревяних пальових фундаментів

 

Існує безліч людей, які цікавляться, чому будують дерев’яні будинки на палях з кедра або модрини, ніж це добре? Невже дерево може витримати такі навантаження і проіснувати кілька десятків років, не вимагаючи вкладень і ремонту?

Застосування палевих фундаментів дозволяє:

– прорізати слабкі шари ґрунту або шари ґрунту, що можуть розмиватись і передавати навантаження на більш міцний ґрунт;

– уникнути нерівномірних осадок основ та споруд;

– значно зменшити  об’єм земляних робіт;

– забезпечити стійкість споруд, на які діють горизонтальні навантаження;

– при реконструкції споруди перерозподілити навантаження від споруди.

За характером передачі тиску від споруди на основу розрізняють палі-стійки та палі-тертя (висячі палі).

Палі-стійки прорізають всю товщину слабких ґрунтів і опираються на практично нестискаємий шар ґрунту (скельні, напівскельні, великоуламкові ґрунти, галька, гравій). Такі палі практично все навантаження передають через нижній кінець, оскільки при їх малих вертикальних переміщеннях не виникають умови для виникнення сил тертя на її бічній поверхні.

Паля-стійка працює як стислий стержень в пружному середовищі, її несуча здатність визначається або міцністю матеріалу палі, або опором ґрунту під її нижнім кінцем:

.

Висячі палі прорізають слабкі шари ґрунту і входять вістрям в міцні ґрунти.  Під дією вертикальної сили паля отримує переміщення (дає осідання), достатнє для виникнення сил тертя між бічною поверхнею палі і ґрунтом. В результаті навантаження на основу передається як бічною поверхнею, так і нижнім кінцем палі. Несуча здатність їх визначається сумою опору сил тертя по її бічній поверхні і опором ґрунту під нижнім кінцем палі.

 

Складно відповісти, скільки буде експлуатуватися та чи інша паля для фундаменту, навіть залізобетонні опори не вічні, все залежить від різних факторів, які впливають на виріб.
• По-перше, найдовше стоять стовпи з хвойних порід дерев: ялина, сосна, кедр і модрина. Зустрічаються і дубові опори, але їх використовують, якщо доставка хвойного вироби занадто затрата, ціна транспортних послуг змушує забути про будь-якої економії.
• По-друге, правильна установка – запорука успіху. У монтажному справі дуже важливо, щоб інструкція робочого процесу була строго дотримана, без винятку. Тільки тоді можна гарантувати позитивний результат.
• По-третє, аналіз грунту дозволяє ознайомитися з грунтом і дати відповідь на питання, чи можуть використовуватися дерев’яні палі на даній ділянці.

Види дерев’яних опор
Існує кілька варіантів:
• Цілісні – являють собою палі для фундаменту, виготовлені з однієї колоди. Такі вироби найбільш міцні, тому що позбавлені всіляких стиків і швів, куди може потрапити волога.
• Клеєні опори – виробляються з високоякісних пиломатеріалів, однак попит на них невеликий, так як вартість на даний продукт дуже завищена.                                                   • Шпунтові – палі зі спеціальними гребенями і замками, які дозволяють їм найбільш щільно фіксуватися один з одним. Такі стовпи рідко використовуються приватними забудовниками, більше застосовуються на промислових об’єктах.
• Пакетні – складаються з декількох колод, скріплених по довжині і товщині. Дозволяють використовувати тонкі і слабкі матеріали, створюючи з 3-4 масивну опору.
• зрощеної – також з’єднуються з декількох колод, тільки тепер вироби фіксуються по довжині. Це дозволяє виготовляти опори, що досягають 4-5 метрів, а то й більше, і при цьому уникати ділянок з сучками і тріщинами.
Щоб побудувати дерев’яний будинок на палях будь-якого з вищевказаних видів, необхідно перш визначитися з щільністю грунту і максимальним навантаженням споруди.
Тільки потім можна підбирати найбільш оптимальний варіант.
Неважливо… дерев’яні палі з модрини або з кедра, процес підготовки матеріалу ідентичний:
спочатку  дерево проглядається на наявність явних дефектів,після… колоди відчищаються від кори і сучків, кінець загострюється з 3-4 гранями.Верхній кінець обпилюють перпендикулярно осі колоди, нерівності до 2-4 мм нестрашні. Призабиванні в щільний грунт, на нижній кінець одягається металевий башмак, що захищає дерево від пошкодження. Для верхньої частини передбачене (сталеве кільце).

Умови застосування деревяних палів:
заглиблювати дерев’яні опори нижче рівня грунтових вод на 40-50 см.                                    рівень промерзання має бути вище нижньої частини палі хоча б на 30 см.

Умови за яких застосування деревяних палів  не доцільне: можливість опускання грунтових вод(нічого страшного в невеликому разовому дії вологи на поверхню опори, але якщо це буде тривалий період, то матеріал може значно ослабнути);
для слабких (піщаних) грунтів обов’язково забивайте палю гострим кінцем, а для глиняних ділянок краще використовувати тупі кінці;
небажано використовувати дерев’яні опори на нерівних ділянках, на схилах пагорбів

Несучу здатність палевого фундаменту приймають залежно від величини і характеру навантаження від споруди.

За розміщенням паль в плані палеві фундаменти поділяють на:

Одиночні палі – застосовують під легкі споруди як опори (теплиці, склади), коли несуча здатність однієї палі достатня для передачі навантаження на грунт Складність влаштування таких паль полягає в тому. що їх необхідно точно забити (занурити) в ґрунт, відхилення від осі в плані у одиночних паль ±5 см, від вертикальної осі не більше 5º

Стрічкові палеві фундаменти – влаштовують під стіни будівель і інші протяжні конструкції. Палі в такому фундаменті розташовуються в один або декілька шарів .

Палеві кущі (складаються з групи паль не менше 3 під ростверком плитою) – влаштовують під колони або окремі опори конструкцій, передавальні значні вертикальні навантаження .

Пальові фундаменти з великим успіхом застосовуються в будівництві дачних будинків і котеджів.

Розглянемо, чим може бути зумовлена причина вибору пальового фундаменту для будівництва заміського будинку:

 1. Однією з причин може бутислабкий верхній шар грунту. Слабким грунтом можуть бути: рослинні грунти з домішкою перегною або торфу; піщано-глинисті ґрунти, сильно насичені водою (пливуни); глини і суглинки в пластичному і поточному стані.
  При такому грунті існує необхідність перенести навантаження від будівлі до більш щільним грунтах, що знаходяться на глибині. У такому разі пальовий фундамент буде найкращим рішенням.
 2. Також, однією з причин може бути навпакибудівництво у щільних грунтах. Так, пальовий фундамент може застосовуватися з метою зменшення об’єму земельних робіт, а також витрат, які можуть викликати такі робот.
  Наприклад, для того щоб встановити палю, довжиною 3 метри і діаметром 30 см, знадобиться вирити 0.2 м3 землі за допомогою бура. А у випадку з стрічковим фундаментом, обсяг земельних робіт буде значно більше.
 3. Якщо фундамент вибирається виходячи з виду несучого кістяка, наприклад, якщо використовується каркасний остов на слабких грунтах, то раціональніше буде встановити пальові “кущі” під колони, а не створюватистрічковий фундамент.
 • Дерево. Дерев’яними палями є очищені рівні стовпи, діаметром до 34 см і довжиною до 8.5 метрів. Для паль використовуються тверді хвойні породи модрини, сосни, ялини і ялиці. Дерев’яні палі є найбільш дешевим способом, але використовують його вкрай рідко. Пов’язано це з схильністю до дерева швидкому гниттю. Тим не менш, при використанні доступних зараз на ринку препаратів для обробки деревини, даний метод має право на життя.

Перед початком будівництва, потрібно розробити проект і провести розрахунок пальового фундаменту під будинок. Для початку, обчислюємо, скільки паль потрібно для споруди. Щоб дізнатися це значення, необхідно розрахувати вагу майбутнього будинку. Для цього розраховуємо вагу будинку, який буде встановлено на фундамент, масу стінових перегородок, несучих опорних стін, покрівлі, кроквяної системи та приблизний вага середньорічних опадів. Якщо використовується масивний утеплювач , враховуєм і його . Після отриману суму множимо на 1,5 — це коефіцієнт.Далі, необхідно вибрати потрібні палі виходячи з діаметра опори і її несучої здатності, необхідно поділити загальну масу будови на несучу силу обраних паль. Вийде число, яке округлюєм в більшу сторону.

Наприклад, зробимо розрахунок під каркасний будинок 10 * 10                                            80 тонн (вага будівлі з мансардою, вікнами, утепленням та іншими показниками) * 1,5 (коефіцієнт) = 120 тонн /5 тонн (несуча здатність дерев’яних паль) = 24 паль. Природно, цей розрахунок приблизний, але чим більше факторів, що впливають на вагу будинку, врахувати — тим точніше буде результат.

Виконуючи розрахунок пальового фундаменту, за допомогою складних обчислень визначають їх кількість, необхідну для надійної роботи майбутнього підстави. Щоб не вдаватися до таких формул, фахівці вивели загальні правила розподілу опорних точок під периметром будинку:

–  Під дерев’яні і каркасно-щитові будови використовують крок <= 3 м.

– Для будинків з легких бетонів відстань між палями не повинно перевищувати 2 м. Кількість визначаємо наступним чином:

–  Намалюйте план фундаменту.

–  Позначте опори в кутах і перетинах стін.

–  Далі розподіліть палі згідно з наведеними спрощеним параметрами з відповідним кроком (в залежності від матеріалу і ваги будинку).

–  Під важкі печі і каміни передбачайте 2 палі, враховуйте наявність веранди чи прибудов.

Для невеликих будівель не потрібні складні обчислення технічних показників, достатньо обмежитися існуючими нормами.

висновок

Умови застосування пальового фундаменту наступні:

 • Водонасичені грунти з високим рівнем грунтових вод
 • Болотні ґрунти пухкі
 • «Плаваючі» грунту
 • Ґрунти слабкої стійкості

Іншими словами можна сказати, що пальовий фундамент підходить для грунтів зі складними гірничо-геологічними умовами.

Переваги  пальового фундаменту полягають в наступному:

 • Більш низька витрата матеріалів, ніж у решти фундаментів
 • Простота зведення фундаменту
 • Підходить для найбільш складних природних умов
 • Можливість створення в будь-яку погоду
 • Застосовується як для легких будівель, так і для багатоповерхових будівель

Матеріал прекрасно зберігає свої властивості і довговічний в сухій землі, проте тала вода також не заважає використовувати дерев’яні палі і на вологих ділянках. Для цього необхідно використовувати спеціальні антисептики і захисні засоби, що підвищують стійкість дерев’яної поверхні до рясної вологи.

_)_)_)_)_)_)_)_)_)_)_)_)_)_)_)_)_)_)_)_)_)_)_)_)_)__)_)_)_)_)_)_)_)_)_)_)_)

 

А тепер про цікаве……

 

БУДИНОК ІЗ ШИН

Будувати будинки з покришок придумали на початку 1970-х років в США. Більшість таких будинків зосереджено в Африці, але сьогодні все частіше їх можна зустріти в Європі (особливо у французькій Нормандії, Шотландії та англійською Брайтоні) і навіть в канадській провінції Онтаріо.

Основний матеріал, з якого виникає будинок є … старі шини. Наприклад- для всієї будівлі – близько 130 квадратних метрів корисної площі –  потрібно близько 1500 одиниць. Ці “будівельні матеріали” мають багато переваг. Вони майже нічого не коштують, перш за все, хороша  ізоляція. Будівництво стіни із шин справа , яка не потребує спеціальної підготовки.

 

Кожна з шин заповнюється землею – на одну йде в середньому 3 повні тачки. Шини укладаються один на одного як блоки, в шаховому порядку, простір між ними щільно заповнюється сумішшю землі, води і цементу. Зовні і зсередини стіни покриваються тим же цементом і в принципі на цьому можна або заспокоїтися, або додатково вирівняти їх зсередини гіпсокартонними плитами. Технологія дозволяє звести стіни будь-яких обрисів – прямі, округлі, хвилясті. Завдяки своїй товщині (близько 70 см), стіни мають унікальні ізоляційні властивості: вдень накопичують тепло, яке вночі повільно віддають всередину. Вважається, що в такому будинку без додаткових нагрівальних приладів підтримується постійна температура 18-20 ° C – аж до -7 ° C за вікном. Токсичності шин побоюватися не слід, так як вона проявляється тільки під прямим впливом ультрафіолетового випромінювання, якому якраз перешкоджає штукатурка. Для надійнішої стійкості стін їх посилюють металевим каркасом або арматурою.
На відміну від інших матеріалів, старі використані шини легко знайти, цей матеріал доступніший для середньої людини. Поряд з можливістю без проблем знайти цей матеріал, сам спосіб виготовлення цегли з використаних шин не складає труднощів. На підготовку до будівництва будинку зазвичай зайняті дві людини.

Шини готують на місці, тому як в готовому вигляді вони можуть важити під 300 кг і їх буде дуже важко перенести. Суть полягає в тому, що шини потрібно заповнити землею. Додаткові переваги шин утрамбованих землею – велика несуча здатність і стійкість до вогню. В даний час такі будинки використовуються як в Америці, так і в Європі. Використання ізоляції зовнішньої боковини шин, що не було прийнято в найперших конструкціях, покращує життєздатність будинків в кожному кліматі, без шкоди для їх міцності.

Їх популярність, а також використання недорогих матеріалів надихнуло багатьох людей на будівництво своїх власних будинків.

Ці будівлі були задумані як структура, яка була б вільна від обмежень централізованих комунальних послуг. Для того щоб бути повністю самодостатнім, Будинок повинен бути в змозі впоратися з трьома системами: вода, електрика, захист від клімату. Вони призначені для збору і зберігання власної енергії. Велика частина електроенергії видобувається за допомогою сонця і вітру.

 

Несучі стіни, які виготовляються з оперезаної сталлю шини, врізаються в землю, цим переслідуються дві мети. По – перше, вони тримають дах, а по – друге, вони забезпечують хорошу щільність термічних мас, що дозволяє вбирати тепло в самий розпал дня і випромінювати вночі, зберігаючи внутрішній клімат щодо комфортним весь день.

Розроблений таким чином будинок, дає і опалення, і вентиляцію і освітлення.

Переваги стін із автомобільних шин
Безкоштовний початковий матеріал, який підлягає повторному застосуванню або переробці.
Низька вартість .
Висока довговічність стін з покришок -більше100 років (при виключенні дії УФ-променів гума нерозкладається і не гниє).
Підвищена сейсмічна стійкість .

 

 

Як побудувати економічний і екологічний будинок із сучасних матеріалів.

На мою думку побудувати свій власний будинок, багато хто вважає нездійсненною мрією.

Але  все-таки побудувати найдешевший будинок  -реальність.

 

На вартість будівництва житлового будинку впливають три основні показники:

 

Архітектурно-планувальне рішення.

 

Планування будинку має бути компактним, функціональним, сучасним і максимально зручним. (Економія до 20%%)

 

Конструктивне рішення.

 

Конструктивне рішення має бути простим, раціональним і без архітектурних надмірностей. (Економія до 10%%)

 

Вживаний матеріал і робота.

 

Будівельні матеріали не обовязково мають бути сучасними, а робота – високотехнологічною. (Економія до 40%%)

 

 

Припустимо : площа будинку всього 50 кв.м , мінус площа  тераси і ганку. Проте корисна площа ( житлові кімнати, кухня, санвузол, передпокій) складає 41,5 кв.м ,це більше 80% від загальної площі.

PS (у звичайних будинках ця цифра в межах 60%).

Таке співвідношення можна досягти завдяки:

1 вітальня поєднана з кухнею і хол перетікає в загальну зону.

2 мінімум стін і даремних коридорів

3  немає жодної комори,

PS (комору можна звести на присадибні ділянці з часом ,гараж, господарські будови)

    Опора  в нашому випадку –це дерев’яні свої обв’язані звичайним стрічковим фундаментом. Поверхню ,що безпосередньо контактує з соломою зробимо вентиляційні канали для дихання соломи стіни. Канал 20 х 20 см працює в центрі, між двома шарами каменів, він заповнений з жорсткого ущільненого гравію, що дозволяє циркуляцію повітря в точці, де солома стикається з основою і є найбільш схильна до дії вологи. Фундамент піднятий над землею на 60 см..  Підлоги виконані на землі, із сильно ущільненого гравію, зверху – кілька шарів глини, змішаної з половою. Так щоб легше утримувати в чистоті, ще один шар – змішаний з натуральним лаком. Коли поверхня буде вбирати воду, вона стає більш гладкою і більш довговічнішою, ніж будь-коли. У залі, навколо печі і в ванній кімнаті, де глиняна підлога особливо схильна до стирання, можна настил зробити з великих плоских каменів. Це не тільки поліпшить функціональність підлоги, але також додасть декоративне оформлення.Облицьований керамічною цеглою і шамоту стоїть у вітальні на першому поверсі камін, що  і є єдиним джерелом тепла. Труба з нержавіючої сталі з каміна, укладена в глині.

Конструктивне рішення

 

Просте конструктивне рішення будинку дозволяє додатково скоротити витрати на будівництво.

 

 1. якщо ширина будинку складає в чистоті 6 м що для перекриття цілком нормально і при цьому не потрібно будівництво додаткової капітальної стіни (відповідно фундаменту і цоколя).

 

 1. Рішення об’єднаної вітальні за загальноприйнятими традиційними світовими стандартами дозволяє заощадити на відсутності перегородок і дверей між кухнею, їдальнею та у вітальні.

 

3. Товщина стін будинку складає 30 см (теплостійкість можна змінювати за допомогою додаткового утеплювача і штукатурки), відповідно зменшується ширина цоколя. Також можна стіни зводити із соломи. Дуже важливо щоб солома була сухою, чистою і дуже сильно стиснута. Розміру солом’яних блоків від комбайна (зазвичай 40 × 60 см або 40 × 90 см) визначають ширину стрічкових фундаментів, що в кінцевому рахунку мають товщину 60 см і ж вбудовані в землю.

Глина: вона охолоджує влітку і зігріває взимку. Влітку температура не перевищує 22 ° C , взимку акумулює тепло від глиняної печі. Стіни з соломи і глини природним чином “дихають”. Інтер’єри утворюють внутрішню регуляцію вологості. Повітря також циркулює відповідно.

 

 

 1. Перегородки у будинку з піноблоків завтовшки 100 мм, що не вимагає додаткових фундаментів. Пінобетону властива закрита структура пористості, тобто бульбашки усередині матеріалу ізольовані один від одного. У результаті при однаковій щільності пінобетон плаває на поверхні води. Таким чином, пінобетон має більш високі теплозахисні і морозостійкі характеристики. Завдяки цим властивостям пінобетон може використовуватися в місцях підвищеної вологості і на стиках холод – тепло.

 

 1. Якщо покрівлю зробити двоскатну, без архітектурних надмірностей, то вона вимагає менше праці, а отже і менше затрат.
 2. 6. Стельове перекриття дерево: балки, дошка обріз, паро-гідроизоляційні матеріали, утеплювач). Дерево, в якості будівельного матеріалу володіє найвищою экогічністію, практично не викликає у людини алергічних реакцій. Дерев’яна стеля має меншу вагу в порівнянні із стелею зробленою з використанням залізобетонних плит, що знижує навантаження на основу будинку, це дозволяє понизити витрати на будівельні матеріали використовувані при облаштуванні фундаменту.

 

 

А тепер поговоримо про солом’яні будинки з боку економічності  і екологічності.

 

Солома є біопозитивним будівельним матеріалом . Що таке біопозитив ? Будь-який матеріал впливає на ваше біополе , чим більше енергії надр витрачено на виробництво будівельного матеріалу , тим він виходить більш дорогим і більш негативним .

Залізобетонна панель зменшує енергетику людини за годину до 40%, цегла 25-30%, тобто витягує енергію з людини. Газосилікат те ж саме. Дерев’яний будинок нейтральний. Саманний будинок нейтральний. Солом’яний підвищує енергетику людини від 5% до 15% протягом години. Є речі, які дозволяють робити лікувальні ліжка. Солом’яна панель також може бути і лікувальне ліжко. Нещодавно проводили дослідження: люди підходили, знімалося біополе, лягали на 10 хвилин на солом’яне ліжко, через 10 хвилин знімалося біополе ще раз. Мінімальний ефект плюс 8%, максимальний плюс 58%, тобто біополе посилюється практично в півтора рази за 10 хвилин. А уявіть ви перебуваєте в будинку, де всі стіни зроблені з соломи, а ще будинок круглий, в ньому немає кутів, які витягують енергію, а ще й спите на солом’яній ліжка.

За 3 роки життя в круглому солом’яному будинку біологічний вік знижується майже на 25 років. Це пов’язано з тим, що вплив біополя соломи на людину, плюс спосіб життя, коли ви встаєте з сонцем, лягайте теж за сонцем, живете на природі, ви відновлюєтеся краще, ніж в будь-якій лікарні. Тому такі будинки є лікувальними

 

Миші в солом’яному будинку

 

Як показує досвід експлуатації, а перші будинки в СНД були побудовані вже 20 років тому, миші не є проблемою, якщо все зроблено за технологією. Чому вони не є проблемою? Для того щоб миші зробили хід у соломі, яка пресована із зусиллям в 4 тонни, їм треба затратити енергії в 3 рази більше, ніж в дереві. На цьому принципі працюють кевларові жилети. Тобто кевларовий жилет – це хаотичне переплетення ниток і куля в них в’язне набагато краще, ніж в інших сплавах. Тому миші це не проблема, якщо все зроблено правильно. Не треба робити ніяких сіток від мишей. Вимоги до соломи: солома повинна бути закрита з усіх боків. Бажано негорючим матеріалом-стяжкою. Якщо це зроблено, то миші не є проблемою. Стяжка у вигляді глини, цементно-вапняної або який-небудь штукатурки.

 

 

Пожежостійкість солом’яних будинків

 

Чи горить солома? Сама по собі, звичайно, горить. Чи горить папір? Так, горить. Але якщо ви спробуєте спалити товсту книгу, вона вже буде горіти дуже погано. Якщо ви цю книгу заштукатурити, вона взагалі не буде горіти. Якщо ви солому покриваєте горючих матеріалом, то клас вогнестійкості такий же, як у дерев’яних зрубів. Якщо солома закрита неспаленої штукатуркою 1,5-2 см, то це граничний клас вогнестійкості. Випробування проводилися в США, Англії, Німеччини. Граничний клас вогнестійкості F-119, S-135. Що таке F-119? Це означає, що заштукатурена солом’яна стіна витримує вплив плазми з температурою не нижче ніж 800оС, при цьому не передає вогонь через стіну і не втрачає несучої здатності. Оштукатурені солом’яні будинки мають граничний клас вогнестійкості. Інше питання, якщо є дерев’яні перекриття, то будинок може горіти по дерев’яних перекриттях. Тому особливу увагу треба приділити пожежному захисту дерев’яних перекриттів. Фахівці радять, якщо нагорі укладаємо солому в перекриття, як утеплювач, то бажано робити шар негорючого матеріалу, наприклад, дрібного піску, керамзиту, дубове листя з глиною, як робили наші предки, або чого-небудь подібного. Фізичний сенс: якщо там відбувається висихання і з’являються тріщини, то, припустимо, пісок автоматично заповнює всі тріщини і вогонь втрачає можливість підживлюватися за рахунок кисню. Тому в плані вогнестійкості солом’яні будинки набагато безпечніші, ніж зруби.

 

 

Економічна вигода при експлуатації солом’яного будинку

 

Якщо будувати будинок із соломи, за технологією то це одне з найдешевших будівництв.

Солом’яний будинок, якщо його будувати правильно і робити екологічну обробку, він коштує не набагато менше, а ніж дім з інших матеріалів, але ви можете дуже істотно заощадити на експлуатації. Витрати на опалення в солом’яному будинку  рази менші, ніж в звичайному цегляному будинку або будь-якому іншому будинку. Це вкладення дуже хороше і правильне. В майбутньому це вам дозволить безбідно жити, а ще краще робити будинок, який взагалі не має комунальних платежів. Тобто будинок, повністю відв’язав від центральних мереж. У цьому випадку, криза-не криза, вас нема за що взяти, у вас нічого, крім податку на землю, немає. В іншому ви живете і ні за що не платите. Зробити зараз повністю автономний будинок, повністю відповідний енергопасивних стандарту можна легко і просто.

 

Енергоефективність солом’яних будинків в цифрах

 

Теплопровідність солом’яною панелі за даними німецьких досліджень становить лямбда 0,047 – 0,053 Вт / м3, Щільність пресування – від 80 до 160 кг / м3. Солом’яна панель в 7 разів тепліше, ніж цегла, в 4 рази тепліше, ніж дерево. У нас 45 сантиметрів ширина, якщо брати дерево, то це майже 3 метри. Втрати тепла через таку стіну складають менше 2%. Фактично такий будинок є термосом.

 

Дихаючі стіни в солом’яному будинку

 

Дуже цікавий феномен – навіть якщо ви не палите у  солом’яному будинку 10 років, в ньому ніколи не з’являється цвіль. Це на відміну від цегельних, бетонних, газосилікатних та інших будинків. В чому причина? У тому, що стіна є дихаючої, йде автоматичне регулювання вологості: в солом’яному будинку ніколи не буває занадто сухо або дуже волого. За рахунок чого? Якщо ви використовуєте натуральну глиняну штукатурку або глинопіщану, або цементнопіщану (але цементу не повинно бути більше 10%), то в цьому випадку у вас стіна є дихаючої, і вона автоматично регулює вологість всередині будинку. Відповідно вологість регулюється і ніколи не досягає критичних параметрів. Є рівняння Дарсі: чим вище температура, тим вище парціальний тиск парів, води. Якщо у вас всередині тепло, у вас парціальний тиск парів висока, і стіна легко дихає. Тому солома краще рішення для огороджувальних конструкцій житла, офісу, виробничого приміщення і так далі.

Довговічність солом’яних будинків

 

Солом’яні будинки, стоять ще з позаминулого століття. Придумали цю технологію перші американські переселенці, які потрапили на Великі рівнини. Нічого, крім трави, там не було. На той час уже з’явилися перші прес-підбирачі на кінській тязі, вони робили солом’яні блоки, і оскільки нічого більше не було, народ з цього став робити будинки, школи, церкви. Багато з цих будівель збереглися і досі функціонують: і житло, і церкви, і школи. Багато з них побудовані навіть з сіна, а не з соломи. Як правило, підлоги і лаги вже згнили, а коли ламають стіну, то під вапняної штукатуркою дерево таке, ніби його вчора поставили: воно дзвінке, в чудовому стані. Чому? Тому що вапняна штукатурка так само, як і глиняна або глино-вапняна, є насосом. Вона витягує з дерева всю зайву вологу, навіть якщо ви робите з мокрого дерева. В панелі можна ставити хоч сухе, хоч мокре дерево, тому що штукатурка його висушить. Дерево може сісти тільки поперек волокна, але не вздовж. Ось тому воно і не гниє. З приводу довговічності … будинки стоять понад сто років. Якщо все зробити правильно, немає ніяких проблем з тим, щоб будинок простояв більше 100 років. Є ще одна перевага- ці будинки мають оптимальну капітальність.

Міцність солом’яних будинків

 

Будинок з солом’яних панелей або каркасник, заповнений солом’яними блоками, є каркасними будинками, в яких в якості утеплювача використовується солома – натуральний природний матеріал. Потрібно розуміти, що утеплювачем насправді є не пінопласт, не кам’яна вата, а повітря. За допомогою соломи або, наприклад, кам’яної вати ми просто зупиняємо рух повітря. На мій погляд, набагато краще зупиняти рух повітря за допомогою природних, натуральних матеріалів без будь-якої хімії та шкідливості. Що стосується міцності: використання сороковий або п’ятдесятої дошки в каркасі дозволяє будувати триповерхові будинки без всяких проблем. Будинки витримують будь-які урагани, землетруси і так далі. У плані землетрусів такий будинок набагато більш безпечний, ніж панельний, цегляний і будь-який інший, тому що солом’яною панеллю важко вбити людину. Така конструкція дуже легко пропускає ударні хвилі, вона не руйнується, тому що дерево легко згинається, а ударні хвилі проходять. Оскільки будинок легкий, то дуже легкий фундамент. Якщо буде землетрус 9 балів, то з гарантією ніхто з панельного будинку не вийде, тому що армопояси, які повинні зберігати від руйнування, лопнуть і станеться ефект стислої пружини. У будинку з солом’яних панелей ніякої небезпеки немає, тому що ударна хвиля легко проходить, фундаменти легкі, стійкі.

 

 Містки холоду між солом’яними панелями

 

Які є конструктивні варіанти виконання панельних стін, для того щоб не було містків холоду, не було інфільтрації через щілини і так далі? Є кілька підходів. Перший підхід – це штукатурка. Штукатурка робиться так: простягається сітка, і зверху заштукатурюють. В цьому випадку щілина утворюється під штукатуркою і ніякого впливу на інфільтрацію не робить. Якщо ви робите оздоблювальний матеріал, припустимо, термірованна сосна, обов’язково потрібна вітроізоляція. Вже йде не сітка, а вітроізоляція, обов’язково дихаюча, після – оздоблювальний матеріал. Якщо у вас немає ні того, ні іншого, ви хочете залишити солому, щоб вона максимально ефективно впливала на ваше біополе. Такі варіанти теж є: потрібно прокласти джутову або лляну прокладку, то що використовується при укладанні зрубів. Виходить, що щілина заповнена джгутом.

 

Біопозитивних солом’яних будинків

 

У чому фізика біопозитиву пресованої солом’яної стіни? У солом’яному будинку вся стіна є пориста. Припустимо, ліжко дасть той же самий ефект: ви лягли і у вас йде інтенсифікація руху ци. Ци – це та енергія, яка падає на нас з космосу, ми з нею знайомі в основному по китайські гімнастиці цигун, яка спрямована на те, щоб активізувати рух ци в нашому тілі. «Ци» – це космічна енергія, «гун» – це рух. Солом’яний стіна, особливо коли будинок круглий, є тим фактором, який посилює ваше біополе за рахунок інтенсифікації руху ци. Це в основному механізм, який дозволяє отримувати лікувальні ефекти, оздоровчі ефекти, аж до лікування психосоматичних і психічних захворювань. Німці створили при мюнхенському інституті парапсихології відділення ментальних проблем, в якому лікують глибокі депресії за допомогою того, що людину укладають на солому, роблять солом’яну півсферу, надягають навушники і фіксують альфа, дета, бета, гамма ритм головного мозку. Спочатку він чує дзвони, а потім йде гармонійна музика і дивляться, поки у нього все біоритми не прийдуть в норму, як у здорової людини. Це займає від 1,5 до 5 годин. Після він кладе 1500 € в коробочку, і отримує гарантію на півроку, що депресією він не захворіє. Таке лікування воно досить ефективно і вже перевірено в Європі. Хоча і наші бабусі цим користувалися. Запитайте у бабусі, який матрац вважався цілющим, може вона і не пояснить «чому?», Але якою вона вам точно скаже – солом’яний. Можна було спати і на пуховій перині, але взагалі спали на соломі, тому що біополе на соломі відновлюється дуже ефективно.

 

Ідея будинку з соломи, концепція здорового способу життя.

 

Справжній екобудинок – це ж не просто будинок із соломи, це пов’язана система.

Екологія впливу на природу. В Україні щорічно спалюються тони соломи. Тому що немає адекватної технології утилізації соломи. Іноді на комбайни ставлять барабанні подрібнювачі, які перетирають солому в труху, але в цьому випадку витрата палива збільшується на 30-40%. Виходить, що солома залишається в полі і потім спалюється. Коли солома горить на полях, зрозуміло, що нічого хорошого при цьому не відбувається: задимлення, знищення цілих екосистем комах, дрібних тварин, і так далі. Взагалі, технологія будівництва будинків з соломи дозволить за 2 роки вирішити житлову проблему в країні. Але інтересу немає, тому що є сформовані фінансові потоки, сформовані, і міняти їх це чревате наслідками. Все вже поділено, так би мовити, тому завжди є люди, яким це дуже сильно не подобається. Тепер третій фактор. Ми вже говорили, що коли «вмирає» залізобетонна п’ятиповерхівка, незрозуміло, що робити з будівельним сміттям. У Німеччині це теж дуже велика проблема, тому що щорічно там з’являється 10 млн. Тонн будівельного сміття. В землю його НЕ закопаєш, тому що це, як правило, гнуті арматура, бетон, переробити його так, щоб щебінь був окремо, а залізо окремо, дуже дорого. Коли солома відслужить свій термін, її в поле викинув, і піде природний кругообіг. Також і глиняна штукатурка. Тут все повністю поновлюване, екологічне, без будь-якої хімії. Який результат? Виробництво вирішує екологічні проблеми, утилізація не створює екологічних проблем, в процесі експлуатації людина зміцнює здоров’я. Чому не використовувати цю технологію?

 

Особливості будівництва будинків з солом’яних панелей

 

Конструктивні особливості будівництва будинків з солом’яних панелей. Каркас, який є елементом цієї панелі, дозволяє будувати триповерхові будинки. Зараз такі будинки вже є.При товщині стіни 450-500 мм втрати тепла через стіну складають 1,5-2% від загальних втрат. Тобто будинок фактично є термосом, але на відміну від німецьких пасивних будинків, стіна є рекуператором. Якщо ви покриваєте її дихаючої штукатуркою – глиняній, глино-вапняної і так далі, – то рекуператора немає, а його функція виконується. Чому? Через стіну дуже швидко відводиться шкідливість. Якщо концентрація якоїсь речовини всередині більше, ніж зовні, воно йде зі швидкістю поширення запаху. Виходить так: все тепло залишається всередині будинку, а шкідливості йдуть. Можна взагалі викинути систему вентиляції навіть в туалеті.Якщо провести експеримент, то можна переконатися, що будь-який запах виходить через 40-45 секунд, якщо заштукатурити глиною. А вентиляція – це 40% витрат на опалення. В цьому відношенні солом’яні будинки є біопозитивних – ваша біоенергетика посилюється від соломи. Коли людина дивиться на солому, вона інтуїтивно розуміє, що йде посилення біополя, тому що їй стає краще. Якщо ви на тлі соломи вішаєте якусь дорогу річ, то, ясна річ, що це підсвідомо притягує увагу. У підсумку виходить, що будинок біопозитивний, стіна дихає, тобто вам не потрібна система вентиляції, матеріал місцевий, екологічно чистий, ви не берете ніякої кармічної реакції. Саме тому за цим напрямком майбутнє.

 

 

Якщо у вас є ділянка, то перш, ніж будувати будинок, вам потрібно з’ясувати, що у вас з «енергією» на ділянці: як ходить сонце, де у вас вода надземна, підземна. Будується все дуже швидко. Є ще один фактор: якщо ви будуєте швидко, у вас витрати істотно менші, ніж якщо ви це задоволення розтягує на 3-4 місяці. Отже, фундамент – приблизно тиждень, будинок збирається за 3-4 дні без даху, робиться дах тиждень, і після цього можна приступати до обробки. Плюси, мінуси солом’яного будівництва

 

 

Підводячи короткий підсумок, можна виділити плюси і мінуси солом’яного будівництва.

 

Про плюси: біопозитивність, економічність, екологічність, енергоефективність, покращує здоров’я, фактично лікувальний, і так далі, і так далі. Мінуси: коли ви будуєте, не можна дозволяти соломі намокати. Одноразове намокання вона може витримати. Якщо ви будуєте восени, і відбувається намокання, то сохнути солома може дуже довго, піде гнильний процес. Тому технологію порушувати не можна, панель повинна бути суха. Це перше. Друге – поки солома не закрита штукатуркою, вона є пожежонебезпечною. Якщо підпалювати пресовану в панелі солому, то ви її НЕ підпалите, але при бажанні, якщо хлюпнути бензину, то вона може згоріти. Це два основних мінуси.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Профтехосвіта

АДРЕСА ЛІЦЕЮ:
80316 м. Рава-Руська,
вул. 1-го Листопада, 6
Тел: 43-149
Email: rrlicey@ukr.net